View Single Post
  #3  
Vechi 25.08.2011, 23:58:53
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Din putina mea experienta, iti spun urmatoarele:

1. Dupa cum spunea parintele Paraian, nu trebuie sa ne asemanam lumii si chipului acestui veac. Deci noi nu trebuie sa fim in chipul descris de tine. Daca o fata vrea sa fie cuminte, apoi sa vrea asta nu pentru a-si gasi un sot sau pentru a asculta de parinti sau pentru a fi altfel decat celelalte, ci pentru a-i placea lui Dumnezeu.

2. Din ce am vazut eu, tipi care in adolescenta / tinerete erau crai, amatori de domnisoare care se imbraca sumar, care merg la bere pe stadion etc s-au casatorit apoi cu domnite virtuoase si devreme acasa. Pe de alta parte, tineri seriosi, la locul lor, gospodari, morali, care nu viseaza sa isi insele prietena, traiesc in concubinaj de lunga durata cu tinere serioase, gospodare, morale, care nu viseaza sa isi insele prietenul.

Acum, marturisesc ca si eu ma intrebam astazi vazand rochiile de mireasa cu crinolina de pe Lipscani, ce va fi si cum, dar stiu ca Dumnezeu le randuieste pe toate la timpul lor.

Deci fara grija, noi sa ascultam de Dumnezeu, nu de tiparele din ziua de azi!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote