View Single Post
  #12  
Vechi 07.06.2018, 18:09:28
stoicadorina's Avatar
stoicadorina stoicadorina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Nu am intrat de foarte mult timp pe forum. Nici acum nu eram sigură că voi putea intra s™i nici nu sunt sigură că voi putea posta. Dar încerc. În primul rând îi mult›umesc lui Cristi pentru că a deschis acest topic. Vă mult›umesc mult s™i celor care at›i comentat. Nu mă deranjează nici un comentariu. Vreau să aflu cât mai multe opinii. Cât despre poezie recunosc nu este cea mai cea din câte am scris. E mediocră. Eu mi-am pus întrebarea de ce din atâtea poezii cu tema "mult›umire lui Dumnezeu" a fost aleasă tocmai acesta? Nu mai scriu de mult asa cum scriam atunci. Pe alocuri regret! Cu toate că sunt naive acelor versuri vă mărturisesc un lucru: era e perioadă când mă aflam sub puterea Harului. Orice rugăciune se transforma în poezie. Nu pot să-mi explic Č™™i nici să explic ce se petrecea cu mine atunci. Poate nici nu trebuie să înt›eleg. M-a deranjat oarecum cuvântul "execrabilă". (putea fi spus acelasi lucru un pic mai pe ocolite).
Prin urmare haidet›i să lăsăm pe fiecare să scrie ce gândesste. Păreri pro sau contra. Între timp am mai descoperit două cărt›i în care a fost publicată poezia ca fiind a pr. Arsenie Boca si nu de către oricine. O sa va dau tituluri si autorii.
Pe mine nu m-a deranjat că au făcut din aceată poezie o rugăciune ci că au mint›it in acea notit›ă precum că ar fi dintr-o carte f veche...s™i as™a mai departe, dar s™i faptul că au făcut marfă din numele c™i imaginea unui preot oricare ar fi numele lui.

Last edited by stoicadorina; 07.06.2018 at 18:16:13.
Reply With Quote