Subiect: Noul Patriarh
View Single Post
  #110  
Vechi 06.08.2007, 19:41:09
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

Nu o sa se apere nimeni,pentru ca poporul roman e las suntem o natie de fricosi..din pacate delicte grave ca erezia si schisma nu sunt sanctionate canonic.Eu personal nu am auzit de vreo raspopire...si Dumnezeu stie cate se intampla..administrarea incorecta a bunurilor bisericesti,apostazia,simonia,violarea secretului marturisirii...si altele sunt probleme legate de disciplina Bisericii.Apoi daca Patriarhul o sa fie mason va dati seama,ca o sa puna semnul egalitatii intre spiritualitatea crestina si cea extrem-oorientala.Unitatea trupului lui Hristos este amenintata..or sa apara tot felul de miscari,de fenomene..iar atitudinea majoritatii lipseste cu desvarsire,voi nu simtiti revolta?Astazi am citit presa si m-am crucit in Ev,zilei(in maculatorul Ev.zilei mai precis.era un ditamai articolul despre viitorul candidat la postul de Patriarh)No comment!Grigorie,nu incerca sa acoperi pe nimeni,una e sa fii empatic cu suferinta reala a unui semen si alta sa -ti fie teama.Nu defaimam,atentie,ne spunem parerea...daca avem curaj...
Reply With Quote