View Single Post
  #9  
Vechi 07.09.2011, 13:59:01
Deviant Deviant is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Deviant
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Deschis la minte inseamna de fapt fara analiza rationala, adica cineva ia de bun tot, fara sa treaca prin gandire, sa vada daca e bun sau nu.
Daca citesti in scrierile crestine vei gasi ca ingerul cazut e cel mai mare saritor in ajutor, intotdeauna sare sa ajute pe cineva daca o cere. Il ajuta un timp, apoi isi ia rasplata. Inclusiv poate sa faca multe vindecari.
Reiki este asemanator cu samanismul si vrajitoria, devii vrajitor cu grade (am facut si eu Reiki, cea mai mare greseala din viata mea).
Asa consideri tu dar desigur fiecare are dreptul la opinie.

Eu consider ca deschis la minte inseamna sa nu negi din prima. Mai intai te informezi, analizezi informatia, o rumegi bine si apoi tragi concluzia.

Si in plus, ingerul cazut, ar trebui sa plece daca te prezinti la slujbe, manastiri, moaste, te spovedesti, iei sfanta impartasanie, si ar trebui sa te simti rau in timp ce faci asta. Eu ma simt si sunt impacat cu ceea ce fac, ajut oameni cu ceea ce fac si tin la credinta mea in Dumnezeu si stiu ca ma ajuta sa trec corect prin filtrul gandirii, iar daca nu, odata tot imi va da o palma sa ma trezesc, sa realizez ca nu e bine ce fac. Deocamdata nu s-a intamplat.
Reply With Quote