Subiect: Mi-e rusine
View Single Post
  #1  
Vechi 12.11.2014, 13:23:18
claudianicola claudianicola is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.08.2010
Mesaje: 5
Implicit Mi-e rusine

Am crezut mereu in biserica.
Asa ca am tinut sa programez casatoria mai intai la biserica si asa mai departe...
Evident, nu voi renunta la practicile sanatoase, dar cred ca pentru prima data mi-e RUSINE cu aceasta institutie, numita 'biserica'.

As putea crede ca pe langa oamenii de toate natiile si 'felurile' , pe langa calugarii avizi de cruci aurite imense si masini luxoase extravagante, inca traiesc acei calugari si monahi, acei preoti asa cum am CUNOSCUT dealtfel...oameni extraordinari. Dar poate sunt prea putini.

Sper ca sunt totusi acolo si se roaga si pentru noi si pentru biserica. Pentru ca trebuie, avem nevoie de ei acum. Si noi sa ne rugam...Pentru ca nu am vazut o biserica mai ratacita, mai implicata in politica si afaceri dubioase....nici catolicii nu cred ca sunt atat de josnici in politica asa cum am vazut aici. Chiar ma gandesc pentru ce face 'biserica' asta, pare ca se teme de justitie, de dreptate, ca si cum Dumnezeu nu a facut dreptate...Si inca ce va mai face !

Eu nu vreau un presedinte altfel decat drept, corect si bun la conducere, nu conteaza religia lui, nu vreau un preot altfel decat bun si cu indreptare la oameni, nu conteaza grosimea crucii de la gat si cat aur are pe el...eu vreau biserica, pentru restul este randuit locul fiecaruia.

Sa va fie RUSINE mai nenorocitilor prelati, daca ati injosit intr-atat biserica neamului nostru!
Reply With Quote