Subiect: Iarta-ma !
View Single Post
  #52  
Vechi 21.12.2009, 10:01:51
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Mulțumesc Mirela ! Da sunt insistentă dar ți-am simțit lipsa.Și ție și Vioricăi.Este adevărat,eu spun destul de ușor acest cuvânt fiindcă știu că oamenii sunt buni în sufletul lor(mai ales cei credincioși).
Să ai numai bucurii de sărbători.
Jenica ( Eduardd ) accentua de multe ori că prin astfel de atitudini , binevoitoare până la urmă , putem răni pe alții , putem crea grupuri și bisericuțe pe acest forum , și înclin să-i dau dreptate, dragă Dorina ! Spunând că simți lipsa lui X sau Y , sau că X sau Y este mai bun , creem discordie și nu cred că este în folosul nimănui . Nu putem ști exact sau cu adevărat cine este mai bun sau mai puțin bun , cine este mai vrednic sau mai puțin vrednic , cine este mai credincios sau mai puțin credincios , etc . Cred că mă înțelegi , Dorina ! Facem mult rău prin astfel de catalogări , rănim în loc să tămăduim . Sunt mulți cei ce tac și fac ! Apoi , dragă Dorina sunt mulți ce nu mai postează , dintr un motiv sau altul , dar ne citesc ! Cum oare se simt ei , când spunem că ducem lipsa doar lui X sau Y ? Nu, nu este corect , te rog să mă crezi , mai ales la un Topic al IERTÂRII , al IUBIRII , până la urmă . Există , dragă Dorina la Generalități un topic al membrilor uitați sau dispăruți , unde putem să amintim de unul sau de altul, dar nu este corect ca aici să spunem că X sau Y este mai bun , sau că ne este dor mai mult de cineva , uitând sau neglijând pe altcineva . Sunt suflete singure , în necaz, în boală , ce ne citesc și nu mai vor sau nu mai pot să scrie ! Cum oare se simt ei citind cele de mai sus scrise de tine , fără nici o intenție de a răni ? Nu, nu este corect Dorina ! Iertare , dar așa gândesc acum ! ! ! Cristian.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)

Last edited by cristiboss56; 21.12.2009 at 10:17:48.
Reply With Quote