View Single Post
  #2  
Vechi 25.03.2013, 15:03:22
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Minunate mame,caci fiecare femeie poarta in ea miracolul iubirii materne,fie ca in acesta minunata zi sa-i urmati celei mai sfinte intre femei,Maica Domnului,si sa insotiti bucuria din rugaciunea dvs cu ceea ce Ea a inaltat catre Dumnezeu,lauda caci putini oameni astazi mai ridica laude catre Dumnezeu pentru toata dragostea,mila,grija si indurarea Sa.Insa voi las cuvintele mele sarace in umbra si voi aduce in fata,asa cum merita, cuvintele Maicii Domnului,dorindu-va in acesta zi ca in fiecare clipa cand sufletul,prin Duhul Sfant,va cheama la rugaciune sa calcati pe urmele Maicii si sa-l laudati pe Domnul.

,,Mărește sufletul meu pe Domnul.Și s-a bucurat duhul meu de Dumnezeu, Mântuitorul meu,Că a căutat spre smerenia roabei Sale. Că, iată, de acum mă vor ferici toate neamurile.Că mi-a făcut mie mărire Cel Puternic și sfânt este numele Lui.Și mila Lui în neam și în neam spre cei ce se tem de El.Făcut-a tărie cu brațul Său, risipit-a pe cei mândri în cugetul inimii lor.Coborât-a pe cei puternici de pe tronuri și a înălțat pe cei smeriți,Pe cei flămânzi i-a umplut de bunătăți și pe cei bogați i-a scos afară deșerți.A sprijinit pe Israel, slujitorul Său, ca să-Și aducă aminte de mila Sa,Precum a grăit către părinții noștri, lui Avraam și seminției lui, în veac."(Luca 1:46-55)

Last edited by Pelerin spre Rasarit; 25.03.2013 at 15:22:59.
Reply With Quote