View Single Post
  #19  
Vechi 18.09.2018, 20:07:34
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Imi pare rau ca a avut greturi fata de ciocolata, castraveti si cartofi.
presupun ori ca n-ai copii ori ca ma iei la misto... nu-s greturi, sunt pofte. de fapt nevasta-mea nu prea a avut greturi, am inteles ca greturile se intalnes cel mai adesea atunci cand fatul are par... fi-miu era chel la nastere.

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Cea mai simpla si serioasa dovada este insasi tipologia variata a predispozitiilor(nu neaparat necontrolate) noilor nascuti, care nu se deosebesc radical de parintii naturali, ci ii "copiaza" destul de fidel, preluand si conceptia lor de viata care, din pacate, nu e total diferita in cele 9 luni de sarcina.
asta ai scos-o direct din putz... e o chestie mizerabila si nu-ti dai seama ce implicatii sunt. mai gandeste-te.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote