View Single Post
  #8  
Vechi 25.01.2016, 13:45:07
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Daca acel baiat va fi sau nu canonizat de Biserica Ortodoxa Rusa vor decide conducatorii acestei biserici, sub îndrumarea Lui Dumnezeu.

Insa unele lucru spuse acolo mi se par nereale! Sa spui ca Terra (Pamantul) nu este rotund (ma rog- nu e perfect rotund) sau ca nu s-ar invarti in jurul Soarelui sau s-ar sprijini pe 4 stalpi, mi se pare complet absurd, când toate dovezile si fotografiile luate din spatiul cosmic arata ca Pamantul este rotund (ma rog- aproximativ rotund), se invarte in jurul Soarelui si a propriei axe si se afla in acest loc din spatiu, datorita fortei de atractie gravitationala a Soarelui.

Apoi iarasi- ca demonii si-ar aveea salajul pe Pamant in acele 3 locuri mentionate mi se pare complet absurd, la fel ca si ideea ca respectivul munte ar aveea o structura artificiala (doar sunt convins ca autoritatile chineze ar fi cercetat locul, daca s-ar fi semnalat acolo fenomene cu adevarat inexplicabile sau paranormale).

In privinta acelei rugaciuni pentru Rusia- da, de acord ca orice om trebuie sa-si apere, promoveze si respecte propriul sau popor si propria sa tara, si trebuie sa fie patriot si sa contribuie la dezvoltarea si progresul propriei tari si popor, si sa pastreze si promoveze identitatea nationala, cultura, traditiile si valorile tarii sale.
Reply With Quote