View Single Post
  #1648  
Vechi 16.04.2018, 11:38:48
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

credinta, speranta si iubire

voi??? cand, vreodata, pe acest forum, ati aratat voi asa ceva? asa cum suntem in virtual asa suntem si in viata reala. asta inseamna crestinismul, credinta, speranta si iubire, v-o spun eu pentru ca vad ca voi habar n-aveti, dar va umflati pe aici ca atac "adevarul", adevarul vostru??? eu nu am atacat credinta niciodata, de iubit nu va iubesc, nefiind credincios nu mi se cere asa ceva, speranta este un sentiment mai degraba abstract. ergo, uitati-va in voi, poate reusiti sa intelegeti cate ceva...

"ce ai, pe care sa nu-l fi primit? iar daca l-ai primit, de ce te falesti, ca si cum nu l-ai primit?"

de voi e numai gura...

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul

..:)) De parcă comportamentul tău este unul de lăudat. Lasă tu grija pentru alții și vezi mai bine de tine.
voi sunteti cu "adevarul" si cu credinta...
consider ca e bine sa va arat ca, de fapt, sunteti ipocriti si va folositi de "credinta" voastra dupa interesul de moment. cum nu va convine ceva cum folositi invective si porcarii, nu numai in cazul meu. cica ati fost provocati... cat de simplu e... a provocat asa ca il fac in toate felurile.

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Râsul sarcastic la ce categorie se încadrează?
sarcasmul e una, rasul sarcastic e altceva, ai fi stiut daca nu erai simplu.

ps.fac o pauza de forum, voi citi lucrarea lui chifar si am sa postez din ea, pentru a-i face o bucurie lui catalin. desi i-am mai postat un punct de vedere ortodox in paginile anterioare.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.