View Single Post
  #147  
Vechi 20.05.2013, 13:57:51
Tina06 Tina06 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2012
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit Grup de Rugaciune - RUGAMINTE

Hristos a Inviat !

As avea o rugaminte , pentru cei care au un pic de timp. Nepotul meu, Cezar Adrian, in varsta de 14 ani , trece prin niste momente foarte grele.

Parintii s-au despartit cand era mic, tatal sau a murit de curand, iar el acum se pierde : se cearta la scoala, loveste, ridica mana la cei mai mari ca el, se vede ca sufera si rabufneste, mai ales la varsta aceasta. Este in procesul de a fi exmatriculat de la scoala pe termen lung, deja merge la psiholog, dar parca e tot mai rau.

E greu sa discuti cu el, pentru ca nu prea asculta si stiu ca doar Dumnezeu il poate ajuta cu harul Sau.

De aceea, va rog din suflet, daca puteti pomeni la rugaciune pe Cezar Adrian si pe mama lui ( sora mea ) Claudia sa ii lumineze Dumnezeu si sa ii ajute.

Va multumesc din suflet si Dumnezeu sa va binecuvanteze!
__________________
"Milsotive Doamne, invata-ne pe noi toti prin Duhul Tau Cel Sfant sa traim dupa voia Ta, ca toti sa te cunoastem in Lumina Ta pe Tine, adevaratul Dumnezeul nostru, fiindca fara Lumina Ta nu putem intelege plinatatea iubirii tale. Lumineaza-ne prin harul Tau si el va aprinde inimile noastre de iubirea pentru Tine" / "Doamne, am gresit inainte Ta si a Creatiei Tale, iarta-ma pe mine cea nevrednica"
Reply With Quote