View Single Post
  #7  
Vechi 12.04.2010, 00:10:28
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florinbrasov0 Vezi mesajul
:)) Buna observatie ca ne place sa speculam.
Cred ca va fi un al 3-lea razboi, fereasca Dumnezeu sa fie prea curand si nu cred ca rusii sunt 'capii rautatilor'. Mai degraba am putea atribui SUA o dorinta de a declansa un razboipentru ca elitele americane au inventat terorismul si atentate...
Noi nu prea stim cine controleaza din umbra evenimentele politice ptr ca sa stim exact cine vrea razboi sau nu....Dumnezeu cu mila.
Chestiunea e ca unii privesc astfel de evenimente ca si intamplari/accidente singulare. Ei bine, cred ca daca le priventi in ansamblu, coroborate cu alte evenimente ce s-au consumat, ori sunt pe cale sa se consume, s-ar putea sa nu mai para chiar "discutii sterile/inutile". Istoria ne-a aratat ca in preajma unor evenimente majore multi "lucizi" si-au dat cu parerea pana in ultima clipa, cum ca "vorbiti prostii d-le". Cred ca, totusi, ar trebui sa ne aplecam cu mai multa atentie asupra unor evenimente de genul celui care abia s-a consumat, fie doar si pentru a putea zice intr-un final : Prostii d-le.

Ma gandesc aici la "pompierul" care sedea acasa linistit, si el la o bere, asa de destindere, cand, vecinul ii urla la geam ca : Arde casa d-le, arde ! si el in suficienta lui : Imposibil d-le, nu are cum, iti zic eu, ma pricep, doar sunt pompier, si inca unul calificat !
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote