View Single Post
  #10  
Vechi 30.09.2017, 22:25:27
AdisAdina AdisAdina is offline
Member
 
Data înregistrării: 02.12.2013
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Eu nu inteleg de ce te duci la cel care ti se pare ca n-a fost corect si nu-l rogi sa-si justifice decizia marturisindu-i si framantarile care le ai legate de problema asta.
Asta as vrea sa-i spun. Insa nu stiu cum sa-l abordez. Nu vreau sa-l supar, imi este teama. De 4 luni merg la dansul. Mi-a facut si bine, de cateva ori m-a ascultat si mi-a dat sfat bun. Eram praf, ameteam din orice, m-a dezlegat sa ma impartasesc atunci in fiecare duminica si mi-am revenit. Doar ultima data nu i-am inteles decizia. Am plecat buimaca dupa ce m-am spovedit ultima data la el. Dupa ce m-a ajutat sa-mi revin, m-a bagat mai rau in groapa decat am fost prin decizia pe care a luat-o la ultima Spovedanie. A doua zi, la Sfanta Liturghie m-a bufnit plansul, cand m-am dus sa iau anafura nici nu m-am putut uita la el ca-mi venea sa plang, cand m-am intors am si inceput sa plang. De atunci ma simt doar stresata, nu stiu cum sa-l abordez, nu stiu cum va reactiona dansul. Am fost sfatuita de catre un preot sa cer binecuvantarea de a-mi cauta alt duhovnic.

Last edited by AdisAdina; 30.09.2017 at 22:27:48.
Reply With Quote