Subiect: vreau sa botez!
View Single Post
  #17  
Vechi 02.10.2007, 15:33:59
21andreea 21andreea is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2007
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
Andreea draga, nu te mania, caci nimeni nu te acuza cu ceva sau se crede mai presus de tine. Nici gand ! Dorinta ta e cat se poate de laudabila, cu toate ca si lauda este un pacat. Extragi din raspunsurile( replicile) primite, numai ce -ti e de trebuinta. Forumul este totusi un forum, o dezbatere vie a oricarei probleme si nu se limiteaza la a posta numai anunturi sau mai stiu eu ce. Sa invatam sa ne acceptam unii pe altii , cu bune si cu relele noastre. Deci, draga Andreea ideea de a merge la casele de copiii , este una cat se poate de buna si benefica. In rest , DOAMNE AJUTA ! +
ok, imicer scuze daca v-am jignit! dar pur si simplu ma irita replicile astea( cu avorturile, cu indatoririle, etc) pentru ca le-am auzit prea des si, cu riscul de fi violenta cum ziceti voi...totusi imi mentin ideea de a-mi vorbi si mie la randu-mi cu blandete! pentru ca si voi la randul vostru m-ati judecat intai, pentru ca ...cam asta ati facut, chiar daca indirect, cand mi-ati spus ca trebuie intai pocainta pentru avorturi, si dupa aia sa botez!
cineva mi-a scris ca imi contabilizez botezurile.nu stiu daca este chiar asa.am si eu pacatele mele si asa cred eu...ca pe langa pocainta, spovedanie si dus la biserica, ma mai "scapa" dac apot zice asa si botezul copiilor.eu nu am copii si nici sot cu care sa-i fac, asa ca vreau si eu ce pot fi, deocamdata, adica nasa de copii
in fine, poate aveti dreptate, poate m-am suparat cam tare pe voi si nu trebuia!
iertati-ma!
si daca ma puteti ajuta, adica, daca stiti pe cineva care vrea sa-si boteze copilul si nu are posibilitati, eu ma ofer sa fiu nasa.si credeti-ma, ca o sa incerc sa fiu o nasa cat pot eu de buna, nasa ortodoxa, specific!
e-mail-ul meu e 21andreea@email.ro
nr meu e 0745659302
Dumnezeu sa va binecuvanteze!
Reply With Quote