View Single Post
  #13  
Vechi 22.12.2012, 14:50:07
alisima's Avatar
alisima alisima is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.03.2009
Locație: Suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 31
Implicit Stii vorba aceea..?!

Tara arde si Zaharia..se piaptana..!Femeia aceasta a cerut un sfat si tu ai facut "teoria chibritului"!Daca in calitate de medic-misionar nu ai gasit un remediu pe care sa i-l recomanzi sau un simplu sfat crestinesc sa-i fi dat ,mai bine taceai si-ti mai adaugai o calitate la profil "filozof"!In ceea ce priveste expprimarea doamnei nu exista o asa temere ca a "uitat" limba materna!Poate ca din cauza ingrijorarii , a emotiilor nu a gasit cuvintele cele mai potrivite!Eu sunt femeie si am trecut prin situatii asemanatoare si o inteleg perfect!
Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul
Sora , sa ne fie cu iertare deoarece nu iti raspundem exact la intrebari dar sa sti ca tare rau iti sta in postura de a fi roman si a nu mai sti sa vorbesti corect romaneste dupa ce luasi o gura de strainatate !
Exista pt. Roamnia exemplul arhicunoscut si penibil al fotbalistului Florin Raducioiu , care dupa 3 ani de Italia nu mai stia sa vorbeasca limba materna
.
Fereasca Dumnezeu sa fi tu al doilea exemplu , pt. ca asta nu face cinste .

Stau si ma gindesc : oare de mincat sau de baut apa sau de sters la gura... tot asa ai uitat ?
Poate ca pina ai sa inveti sa te tratezi naturist de boala ta ar trebui sa reinveti sa vorbesti corect romaneste .

Pe acest forum sunt multi frati plecati de multi, multi ani din tara dar care vorbesc impecabil limba parintilor lor , ceea ce ma face sa inteleg ca defectele de vorbire a limbii materne, la cei in cauza, au aceiasi origine ca si la forbalistul amintit mai sus .

Daca postul meu te enerveaza , te rusineaza dar te face sa te indrepti atunci cu totii avem un folos dar daca te enerveaza cu invrajbire si incapatinare de a persista in aceasta romgleza suparatoare atunci cine mai stie ce folos vom mai avea sau daca pina la urma tu vei dobindi vreun folos in cautarea de leacuri naturiste !

Dumnezeu sa te ajute si sa iti gasesti leacul asa cum doresti tu .
__________________
DOAMNE,AJUTA-MA SA SLUJESC ALTORA DUPA DARUL PE CARE L-AM PRIMIT !
Reply With Quote