View Single Post
  #63  
Vechi 26.07.2011, 23:10:35
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Daca e un bun material, pe care in felul asta tu nu il mai poti folosi, da :)
Furtul nu e definit la modul ca eu nu-l mai pot folosi, ci ca tu ti l-ai insusit ilegal. Eu poate nu mai (pot sa) folosesc multe lucruri, asta nu inseamna ca mi s-au furat. Daca mi se furam masina si dimineata hotul o aduce la loc, eu o pot folosi, dar actul de furt nu se anuleaza.

Citat:
De ce sa ma supar? Comparatia oricum e arbitrara si daca e sa o luam asa, este oricum si mult este media ateilor :)
N-ai tinut cont ca aia sunt de fapt atei, deci media e comparabila!

Citat:
Daca tu ai face sa zicem 1 miliard de dolari profit anual din produs, te-ai supara ca nu aci 1miliard si 100 si de 100 mil mai sunt si amariti care au parte de el gratis?
Pai trebuie sa fii tare meschin..
Meschin mai e si Bill Gates ca a donat actelor de caritate mai mult decat toti popii! Musai trebui sa-i purtati voi de grija si, mai ales, sa vedeti ce face cu banii! Stiti voi mai bine decat el!
Abia acum ajungem la esenta problemei. Va ofticati ca unii, cu IQ mult mai mare dupa cum spuneam, fac o groaza de bani pentru ca sunt destepti si vi se pare normal sa-i furati.

Citat:
Atat timp cat nu este "ca oricare alt produs", motivul pentru care s-ar aplica aceeasi regula fiind..?
Cineva munceste pentru acel produs si asta il face sa fie la fel cu oricare alt produs.

Citat:
Eu ma intreb, cum am mai spus, de ce ateii care se cred atat de capabili in a analiza valorile morale crestine nu sunt capabili sa justifice o asa zis valoare morala pe care o repeta papagaliceste si zero argumente.
Intreaba-te! Raspunsul n-o sa-ti placa.
Reply With Quote