View Single Post
  #68  
Vechi 17.02.2014, 12:48:34
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Dar n-a spus nimeni sa-i ascunda fapta, sa taca, el trebuie sa-l indrume pe acel om sa discute cu autoritatile, nu sa-l tina ascuns in manastire.

In primul rand m-as interesa daca chiar e adevarat ce spune acel om, daca nu e cumva rodul alienarii.
Ioana, Taina Confesiunii e Taina a Bisericii. Calcarea ei e condamnata de Biserica si Dumnezeu, si de simtul onoarei/increderii (cine il mai are si asculta,deh!). Alin are dreptate. Si asa traim intr-un stat din ce in ce mai politienesc, pocainta incepe cu reprarea greselii, nu cu supunerea la pedepse grotesc de nedrepte (adica daca furi o gaina faci trei ani, dar cam tot atit pentru furat elegant cu acte, mai ales daca te porti bine si esti membru important de partid la guvernare si/sau francmason mare in grad si/sau securist aflat sau nu sub acoperire).
Dragos taica, slava Celui Vechi de Zile ca nu esti preot duhovnic. Pai sa zicem ca as manari un uindous opt (cica e extrem de greu, dar nu imposibil), si ti-as zice asta, sub patrafir, adica, de fapt, ce pierzi tu din vedere: lui Hristos prin tine. Pai dupa ce mi-ai da canonul mi-ai trimite gaborii la usa, ca de, am rupt banii de cornulet si laptic de la gura copilasilor lui Hell's Gates, pardon, Bill Gates.
Reply With Quote