View Single Post
  #2  
Vechi 15.03.2018, 22:36:24
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Amice orice sfat ti s-ar da aici,trebuie sa iei decizia singur. Eu cum am vazut de-a lungul timpului daca unul casatorindu-se mergea la celalalt acasa,deci casa o avea dinainte unul din ei,la o eventuala cearta e o pricina de a spune vorbe care jignesc. Adica cel care e proprietar s-a mai intamplat ca a spus:"Casa-i a mea si usa ii a ta!" Altfel spus esti liber/libera sa pleci! Apar niste tensiuni care raman undeva in suflet si pot creste. Vorbe care nu se pot sterge. Cel care este proprietar are un atu prea mare,care dauneaza zic eu in foarte multe cazuri.
Si cand vad cum ti-ai pus nickname-ul sefu ilie parca ma pune pe ganduri.

In caz de eventuale probleme cu serviciul, cand iei doi un credit(apartament),daca unul are probleme cu serviciul ,creditul este sustinut de celalalt. Altfel singur e cam greu.
Daca ai avea vreo 22-23 de ani, ti-as zice ca poti sa iei in prima faza o garsoniera, ca o poti vinde atunci cand te vei casatorii si luatii ceva mai mare . Dar avand 31 de ani poate te casatoresti la vara ,si nu apuci sa faci bine actele pe garsoniera, ca te trezesti ca vrei sa o vinzi. Bine dacaa e dragoste adevarata pute-ti sta linistiti si intr-o garsoniera cativa ani.
Domnul sa iti ajute!
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote