View Single Post
  #29  
Vechi 23.11.2008, 05:02:21
cristi88 cristi88 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.06.2008
Mesaje: 20
Implicit

Citat:
Revin. Deci uite ,cu gandul la simulare, am simulat mai sus ca am scris corect <da-mi> , dar eu l-am scris impreuna din graba. Vezi tu draga Cristi, si actorii simuleaza o bataie, o impuscatura, o dragoste, orice. In fond asta suntem cu totii aici pe pamant, simpli actori si spectatori neputinciosi in fata imensitatii fara de sfarsit.
din punctul de vedere al informatiei nu conteaza daca este vorba de realitate sau nu, atata timp cat sistemele sunt echivalente,

momentan diferenta majora este din punct de vedere cantitativ, realitatea "lucrand"(singura fara ajutorul vre-unei zeitati pe baza unor legi descoperite sau nu) cu o cantitate mult mai mare de informatie

eu inteleg de ce voi nu intelegeti, de ex teoria evolutiei, si stiu ca "leacul" este o munca masiva perseverenta de documentare si intelegere ,care ar trebui sa dureze minim cativa ani , informatia se gaseste gratis si din plin , problema este filtrarea ei ... nu orice se gaseste pe internet este si valid stiintific

intradevar este mult mai greu dupa o anumita varsta sa inveti , sa aprofundezi lucruri noi
dar nu-i imposibil, trebuie doar sa doresti constant acest lucru

oameni de stiinta incep si ei la fel ca evolutia,... de la usor la complex. ()
mai intai simulezi o celula, apoi un organism,
de ce aveti pretentia sa fie dezlegat asa pe loc misteru a 1 miliard de ani de evolutie
in care 600 de milioane umpluti numai cu organisme monocelulare
http://en.wikipedia.org/wiki/Geologi...od#Terminology
Reply With Quote