Subiect: LAZAREV
View Single Post
  #14  
Vechi 28.12.2008, 12:50:38
danliviu danliviu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Mesaje: 7
Smile parere

Hello la toti!
Sint nou pe site si am citit cu interes parerile voastre de pina acum!Am citit mai ales forumul despre tema Lazarev!Parerea mea ca multi din cei care si-au expus parerile aici nu inteleg unele chestii!Lazarev spune ca iubirea neconditionata indreptata catre DUMNEZEU este cel mai important lucru din viata si ea trebuie sa fie temelia lumii spirituale!Nu stiu unde vedeti voi greseli si satanism in cartile si invattaturile lui!Poate ca unele cuvinte gen karma sau altele asemanatoare va deranjeaza asta pentru ca dati foarte multa importanta semanticii in detrimentul intelegerii!Lazarev a zis clar :foloseste-ti sufletul si dupa aceea constiinta!Poate asa o sa intelegem ca el se refera la Dumneyeu si ca tot la asta se refera si ceilalti oameni sfinti Mahomed,Isus,Budha si multi altii!In definitiv parerea mea e ca exista un singur Dumnezeu fie ca unii il numesc Mahomed,Moise sau mai stiu eu cum.Si modalitatile de a ajunge la el sint nenumarate inclusiv meditatie zoga sau poate si alte chestii mai ciudate.Dar in definitiv ce conteaza drumul,ce conteaza cum ajungi la el!Important este sa ajungi acolo si sa vezi adevarul dincolo de toate canoanele legate de practica religioasa!Multe cutume si practici religioase sint inventate de oameni si unele nu contin decit niste naluciri!Dumnezeu pretuieste pe cei care incearca sa descopere minunile lumii acesteia si faptul ca tot ce este aici este EL asa ca sa lasam la o parte ideologii invechite si sa l cautam fiecare cum putem!Nici un drum nu este gresit atit timp cit ne duce la EL!
Reply With Quote