View Single Post
  #11  
Vechi 25.09.2012, 21:55:30
nutucutu nutucutu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2010
Religia: Catolic
Mesaje: 1.138
Talking

Citat:
În prealabil postat de The_Fallen Vezi mesajul

- preotii n-au salvat niciodata pe nimeni, insa toata lumea se roaga la ei si le acorda incredere. Medicii, in schimb, salveaza in fiecare zi mii de oameni, insa toata lumea ii injura.
A spune ca preotii n-au salvat niciodata pe nimeni e minciuna. Eu cunosc cel putin un preot care a salvat pe cinea:

Am o prietena care a nascut o fetita. Cand fetita avea aproape un an a mers cu ea la locul ei de munca sa-si ia o adeverinta. Ea lucra (si lucreaza) la o firma de proiectare drumuri si poduri. A stat putin intre colegi si din greseala a scapat fetita din ochi. In colturile acelui birou era pus grau otravit pentru soareci. In clipa de neatentie fetita a luat un bob de grau de pe jos si l-a pus in gura. Mama a observat si evident ca a mers imediat la doctor. Din pacate nimic nu a mers bine. Cu toate spalaturile, dieta si tratamentele aplicate fetita voma si avea scaunul cu sange. In urma acestei intimplari s-a imbolnavit si sotul prietenei mele. Era fara putere, fara vlaga si nu era capabil nici de cele mai mici lucruri. S-au scurs asa cateva luni pana cand le-a venit gandul cel bun si au mers la preot. Au ajuns la biserica iar in curtea bisericii s-au intilnit cu un preot batran, venit acolo in vizita. S-au dus la el cu copilul si i-au spus problema. Acest preot a facut o scurta rugaciune asupra copilului si i-au trimis in biserica sa multumeasc Domnului. Dupa toate astea au mers acasa si deja din acea zi fetita a inceput sa manance hrana solida si nu a mai sangerat niciodata.
Reply With Quote