View Single Post
  #25  
Vechi 13.05.2009, 12:59:11
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionela77 Vezi mesajul
Si daca cineva merge in fiecare duminica si ii uraste pe cei din jurul sau, sau ii barfeste sau este invidios... crezi ca se pozitioneaza mai bine, este mai aproape de biserica? Femeia de care spun eu are virtuti, cred ca le are pe toate, eu nu am vazut la ea strop de rautate, de invidie sau de ura. Este milostiva si iubitoare, astea sunt virtuti crestine. Apostolul Pavel spunea parca ".... pot avea orice dar daca nu am dragoste nu sunt nimic".
Ionela ,eu refuz sa cred ca acela care merge la biserica duminica de duminica si este atent la sfanta slujba este barfitor ,invidios.
Poate ca sunt exceptii ,dar daca ascultam predica este suficient sa vedem cum trebuie sa fim si sa ne purtam ca niste crestini adevarati.
Eu am spus despre patima barfei ,a invidiei ,nu a pacatului ,ca poate fara sa ne dam seama ,mai vorbim si noi de cate cineva ceva odata ,dar apoi avem sf.Spovedanie.
Mie imi pare atat de rau cand vad cum cunostinte ale mele duminica petrec altfel si refuza un giuvaer atat de pretios ca sf.Liturghie.
Reply With Quote