View Single Post
  #23  
Vechi 20.09.2019, 03:29:59
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anne77 Vezi mesajul
Daca e ceva cu care te nasti, oare nu ar trebui sa fim mai toleranti fata de asta? Nu cred ca se naste cineva pacatos. Si chiar cred ca te nasti cu asta, altfel cum ne explicam faptul ca exista si animale cu astfel de inclinatii?
Nu exista(nu se nasc) animale cu astfel de inclinatii. Animalele nu sunt constiente de genul(sexul) lor, masculin si feminin, si nici de relatiile lor sexuale, ci unele dintre ele se activeaza pe baza de miros; daca freci o papusa de o catea in calduri si apoi o lasi langa un mascul, acesta "se va repezi" la papusa, ca el nu stie ce face, caci masculul nu e in calduri niciodata. Apoi, daca vine cateaua aceea langa el, atunci el lasa papusa si merge la catea, dar daca vine si un catel, el tot la catea ramane.

Alte animale au alt "proces tehnic" de inmultire. De pilda oile se imperecheaza toamna, cand ziua incepe sa se scurteze si, cateodata, pentru stimulare, berbecii sunt lasati mai mult timp la intuneric pentru a li se induce predispozitia la imperechere, caci altfel ei nu stiu ce anotimp petrec
Nu te lasa pacalita de... fapte; uita-te putin si la context.
De pilda, noi am avut un catel care a suferit o operatie de castrare si, dupa vreo 2(doi) ani un alt mascul(fara sa fie homosexual) a incercat sa "se urce" pe el tocmai pentru ca nu mirosea a hormon masculin. Amandoi nu stiau ce e aia homosexualitate.

Eu nu pot sa "inghit" ideea ca un "caine (nascut) homosexual" aflat langa o catea (in calduri sau nu), o ignora si face ochi dulci unui alt mascul. Tu poti?

Cat despre nasterea cu tot felul "sechele", nu numai ca am observat, dar am si citit despre unele studii, ca aproape toti copiii nascuti din parinti orbi, ciungi, muti, schiopi, surzi, sunt sanatosi si apti pentru o viata normala. Sansa ca astfel de copii sa mosteneasca sechelele parintilor este egala cu cei ce au parinti sanatosi.

Trebuie totusi sa admit ca daca doi homosexuali adopta un copil "normal", atunci exista toate sansele ca si acel copil sa ajunga homosexual.

Ai citit postul 17 si linkul de acolo?
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 20.09.2019 at 07:15:09.
Reply With Quote