View Single Post
  #1  
Vechi 23.11.2006, 13:49:45
Darius Darius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.06.2006
Mesaje: 138
Implicit

Deoarece de statistici pesimiste suntem satui, de vesti proaste la fel, de romani inteligenti iar, am zis ca ar fi o proba de optimism sa vedem si lucruri bune. Sa vedem acea parte plina a paharului. Am auzit o vorba cum ca romanul daca vrea sa fie destept devine pesimist. As inclina sa o cred.
Va spun sincer ca eu ma simt bine in biserica. Imi plac foarte mult cantarile si cateodata chiar cu riscul de a sminti pe cineva mai cant si eu, ce sa faci romanul e si artist.
Imi place cand parintele duhovnic ne zambeste de bun venit si il mangaie pe cap pe piticul meu de 6ani. Imi place sa salut pictura Brancovenilor si a lui Stefan Cel Mare, Dumnezeu sa-i aiba langa sfinti Lui.
Imi plac batranele care mai sporovaiesc in spatele meu si-mi dau ocazia sa ma rog pentru ele.
Imi place cuvantul lui Dumnezeu care ma patrunde la fiecare slujba si care lucreaza.
Imi place lucrarea lui Dumnezeu care trimite oameni amarati in fata bisericii si-mi arata cu ce daruri m-a inzestrat ca sa pot intelege mai repede si mai bine invatatura Lui.
Imi place ca vad oameni acolo si ca se roaga asa cum stie fiecare si pentru ei de fiecare data adresez o rugaciune lui Dumnezeu: Doamne miluieste-i. La fel o fac si pentru voi.
Dumnezeu sa ne binecuvanteze pe toti cei care iubim casa Lui.
Reply With Quote