View Single Post
  #673  
Vechi 27.04.2017, 22:34:19
ela2011 ela2011 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2011
Mesaje: 2
Implicit Multumesc Sfinte Nectarie!

Ma reintorc pe acest forum pentru a marturisi o alta minune infaptuita de catre Sfantul Nectarie. Asa cum am mai povestit pe acest forum, Sfantul Nectarie a intrat in viata mea la doar cateva luni dupa ce am implinit 28 de ani cand am fost diagnosticata cu cancer de san .... Rugaciunile mele si ale familiei mele catre Sfantul Nectarie m-au ajutat sa trec cu bine peste aceasta boala, sa imi revin si sa incep o noua viata pe taram canadian unde am plecat la scurt timp dupa ce am terminat sedintele de chimioterapie si radioterapie. Ajunsa la Montreal impreuna cu prietenul meu pe vremea aceea cu care m-am casatorit ulterior, am continuat sedintele de imunoterapie si am inceput tratamentul hormonal. Dupa un tratament agresiv si de durata, un tratament dur care imi slabea considerabil sansele sa mai raman vreodata insarcinata, iata ca dupa 5 ani de la declansarea bolii, cu multa credinta in Dumnezeu si cu ajutorul Sfantului Nectarie am adus pe lume un baietel frumos, micul miracol al vietii mele asa cum obisnuiam sa il numesc .... Dupa un an jumate de la acest eveniment minunat, am ramas din nou insarcinata, de data aceasta m-am chinuit cu o sarcina dureroasa, grea si cu cateva mici complicatii, cu multe nelinisti si temeri ... Cu 2 zile inainte sa nasc ma aflam in biroul meu de la subsol si lucram la albumul baietelului meu. In linistea serii, si privind icoana Sfantului Nectarie din biroul meu, napadita de temeri mari, de frica de aceasta nastere si posibile complicatii deorece mi se spusese la ultimul control ginecologic ca bebelusul este mare, de teama ca nu voi reusi sa ma impart la doi copii mici, teama ca nu voi putea sa suport durerile nasterii, teama ca ar putea sa mi se intample mie si copilului ceva rau, stiind prin ce dureri am trecut de-a lungul sarcinii... am inceput sa ma rog la Sfantul Nectarie sa ma ajute sa nasc cu bine un bebe sanatos. Si iata ca duminica dimineata, la ora 6:30 am avut prima contractie foarte puternica, la 7 am plecat catre spital la 7:30 am ajuns la spital iar la 8:37 am nascut natural si fara anestezie epidurala un baietel sanatos si frumos. Ii multumesc Sfantului Nectarie ca mi-a ascultat rugaciunea! Si simt ca Sfantul ma ajuta si acum chiar si dupa nastere de fiecare data cand am nevoie de ajutorul lui ...
Reply With Quote