Subiect: Buna
View Single Post
  #10  
Vechi 27.08.2010, 16:48:41
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lavrentiu Vezi mesajul
Asta cred ca e o gluma, sau crede cineva ca Dumnezeu este un aparat de indeplinit dorinte, ba mai mult, dorinte rele? Sa nu fie!
Îmi pare rău Lurențiu mă știi de ceva timp de aici de pe forum și am destui ani ca să nu bat câmpii.Nu este o glumă!Am spus un lucru care nu prea se strigă în gura mare dar care din păcate se practică.
Crezi că toți oamenii care zic"Doamne,Doamne "visează la împărăția cerurilor sau mulțumesc lui Dumnezeu că le-a mai dat un prilej să se pocăiască prin necazuri și suferințe?
Ori ești idealist ori crezi că toți acei care calcă pragul bisericilor o fac pentru mântuirea sufletelor (așa cum ar fi de fapt firesc).
Mergând (adeseori ) prin mânăstiri sau la anumite bisericii(în special la Sf.Mina am auzit adeseori persoane venite de departe spunând"mi-a furat....,m-a bătut.m-a înșelat.m-a dat afară din seviciu,mi-a sticat casa...ș.ș.m.d.p am venit să pun niște rugăciuni și să se aleagă în 4o de zile!"
La astfel de cereri preotul recomandă postul ,rugăciunea și mai dă și niște părticele(am eu ce am cu părticelele!)

Last edited by dorinastoica14; 27.08.2010 at 16:55:56.
Reply With Quote