View Single Post
  #106  
Vechi 16.07.2011, 20:49:27
vivi88 vivi88 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 15.07.2011
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 76
Implicit

eu ii inteleg perfect pe Glykys, Emilia si Alin. apropo, la stitlisti este Iisus Hristos pictat ca si copil si numit "Emanuel"!!!! iar imediat dupa asta e este pictat "Iisus Hristos cel vechi"- batran, cu barba si par alb. dar de ce ????? Doar el a trait 33 ani pe acest pamant!!!
fratzilor sunt total debusolata, ma simt fff vinovata. si asta pentru ca am tot amanat, nu am discutat fatzis cu el acest subiect atata timp, sperand ca-l voi da pe brazda. doar duhovnicul meu mi-a zis de atatea ori sa-mi aduc logodnicul sa vorbeasca cu el, ca a intors de la ratacire atatia stilisti!!!!!!
partea proasta e k prietenul asta al meu isi apara cu infocare ideile bagate de stilisti in cap!!!!. ii considera mincinosi pe preotii care tin calendarul nou,. asta numai pt k tat-su a cercetat si i s-a facut o revelatie ca asa e corect.
cat despre Andrei: acel calugar a primit un raspuns cum ca nu conteaza pe ce calendar tzine, ca important e sa faca ascultare si sa faca totul in numele Sfintei Treimi.
Vreau sa va mai spun ceva: de curiozitate am vazut si eu o Mirungere pe vechi.... nu stiu , nu a intrebat-o pe fata daca nu vrea sa se lepede de biserica papista ci doar daca se leapada de satana si se uneste cu Hristos... a pus-o sa citeask Crezul si Tatal Nostru de 3 ori... i-a citit Molitfele Sf Vasile cel Mare si i-a zis ca pacatele ei st iertate shi k este ca un nou nascut... ca asta e o completare a botezului... a uns-o cu Mir si i-a pus brau si cam atata....
Calugarii de la man Vladiceni spun k ei is dusi cu vaca.
In principiu Emi cu Glykys si Alin spun bine ca e o ratacire si k nu conteaza ce avantaje afective sau materiale as avea de la el. Eu sincer Il simt pe Sf Duh in biserica pe stil nou si sufletul imi spune k Dumnezeu e prezent in BOR; la stilisti la biserica nu mi-a placut. Am vb cu duhovnicul meu si mi-a zis sa citesc Paraclisul Maicii Domnului si Ac Sf Spiridon. Am asa o strangere de inima... Daca Domnul meu vrea ca eu sa nu fiu cu el si sa ma sacrific o fac. Am nevoie doar de un impuls de la El. Eu oricum va multumesc tuturor pt gandurile bune si pt sfaturi, de care oricvum voi tine cont. Cu sigurantza va spun ca nu ma voi lepada de BOR si k voi continua sa ascult cu evlavie cuv Domnului. Doamne ajuta.
Reply With Quote