View Single Post
  #8  
Vechi 21.02.2009, 17:06:10
razvan_m
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Este o dovada clara a implicarii demonilor ghicitori in viata acestui om.

„Vezi că peste doi ani se va întâmpla ceva cu tine și vei fi cum nu a mai fost nimeni” Aceasta remarca ciudata a "vocii" l-a facut sa creada probabil ca va avea tot ce va dori in lume- inca o dovada ca "vocea" si-a batut joc de el.
"Sortii au cazut pe tine..." Ori Dumnezeu prin Sfintii Sai bineplacuti ne spune ca nu trebuie sa credem in "sorti", "soarta", "destin" sau cum vreti voi sa-l numiti.

"...În graba mare, Ioan Gabor alunecă într-o groapă adâncă de trei metri, de dimensiuni 1,3 / 1,3 metri. În acest bazin se ținea apă clocotită cu sodă caustică folosită la spălarea bazinelor chimice. În momentul căderii apa i-a ajuns până la înalțimea taliei. În contact cu ea a început să urle, în timp ce simțea cum îi ard picioarele. A reușit să le miște doar de trei ori., pentru că în momentul următor și-a dat seama că totul este terminat. [COLOR=red]Atunci am strigat: Doamne ai milă de mine și scapă-mă de aici!”. Atunci a simțit cum o mână puternică îl ridică din groapa adâncă și-l așează pe marginea ei [COLOR=black](poate ca de-abia de aici incepe miracolul dumnezeiesc pentru acest om-pana atunci fuses in inselare cu acea voce de demon care-i soptea vrute si nevrute, facandu-l sa creada in soarta. - Mai mult, nici macar nu i-a spus pregateste-ti sufletul pentru moarte-adica mergi la duhovnic, spovedeste-te si impartaseste-te-ca sa fii bine primit in Imparatia Cereasca a Domnului)[/COLOR].[/COLOR]
După ce s-a târât câțiva metri pe burtă prin zapadă, a fost văzut de patru colegi, care l-au ridicat repede și l-au dus la Spitalui Clinic Județean din Arad. „Mi-am dat seama că nu este scăpare dar știam că nu voi muri pentru că mâna lui Dumnezeu m-a ridicat”.

Razvan
P.S. Mai multe nu doresc, nici nu stiu ce sa mai spun.
Reply With Quote