View Single Post
  #31  
Vechi 05.12.2010, 15:49:47
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

@Rodica50

Daca asta crezi,ca poti cu un citat sa indrepti pe cineva,ma rog ,esti destul de optimista....Mie nu mi s-a intamplat asa ceva....Ar fi usor asa,ca putem acum gasi mii si mii de citate folositoare.Le dam drumul pe internet cu copy-paste,si indreptam oameni...

Eu cred ca pe ceilalti ii intereseza opiniile personale,rezultate din propria experienta ,iar citatele sa vina ca o intarire la acele tariri personale.Altfel ,oricine ar putea foarte usor sa citeze o suita de citate fara prea mult efort.

Iar privitor la citatul cu care ai inceput topicul,te-am intrebat de mai multe ori care este cheia,explicatia citatului,tu mi-ai raspuns ceva pe langa subiectul thread-ului,si dupa ce am oferit explicatia dupa cum am inteles-o eu,mi-ai raspuns ca asta e foarte clar ,ca se subintelege ,ca e evident!

Mie nu mi s-a parut atat de evident,mai ales ca citatul se lega de o vorba primita de Sfantul Siluan...Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui! si era subiect de dezbatere,dezbatere care nu am vazut sa aiba loc in continuare.

Deci ,intreb din nou,ce rost are un citat,care nu e dezbatut,care nu are comentarii,nici de la tine,nici de la cei care citesc?
Reply With Quote