View Single Post
  #67  
Vechi 11.09.2012, 22:15:36
AGabriela AGabriela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.12.2011
Locație: Ploiesti/Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 253
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Incearca sa te dedici altor lucruri. Inscrie-te intr-o asociatie ca benevola, angajeaza-te in ceva in care crezi. Cred ca ajuta mult impotriva disperarii sa fii folositoare si iti distrage atentia de la aceste ganduri negre.
Mai bine gandeste-te ca atata timp cat est singura ai timp pentru astfel de lucruri, ai timp sa fii utila in alt mod, sa te imprietenesti cu persoane interesante, sa ajuti oameni, sa fii disponibila pentru cei care au nevoie de tine din afara familiei. Cand iti vei gasi persoana potrivita, daca vrea Dumnezeu, o sa fii fericita si utila in alt mod.

In fond, ceea ce ne face cu adevarat fericiti si impliniti este sa dam altora, sa ne daruim (am citit asta vodata chiar intr-un studiu psihologic care nu avea nimic de§a face cu religia).

Tu ai si avantajul ca stii foarte bine ca e mai bine sa fii singura decat cu un barbat egoist si superficial. Cele care nu au avut o astfel de experienta negativa poate o stiu cu mintea, dar cineva in inima lor parca tot le mai zice 'mai bine maritata cu oricine decat singura'.
Tocmai asta ma face sa nu devin de-a dreptul disperata, faptul ca incercs asa cum pot sa ma implic si in alte lucrari in care, in mod obisnuit, nu m-as prea implica
Reply With Quote