View Single Post
  #69  
Vechi 11.09.2012, 22:26:04
AGabriela AGabriela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.12.2011
Locație: Ploiesti/Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 253
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
Nu ai de sa te simti deznadajduita din acest motiv. Eu cred ca este ceva specific timpurilor pe care le traim: sunt incapabili sa mai treaca de aparente, incapabili sa surprinda/inteleaga frumusetea reala etc..
Dar sa stii ca (asa cum a observat Alin), nici femeile nu sunt departe.
Avem imaginea aceasta deformata/telenovelistica despre ce sa asteptam de la o casatorie... In principal lucruri placute: distractie, romantism etc..
Realitatea te poate surprinde nepregatit: sa dai de nefericire, boala, sa trebuiasca sa cari neputintele celui de langa tine.. De aceea se destrama azi atatea familii: au asteptari nerealiste.
Din nefericire, da.. daca vrei sot trebuie sa prezinti in exterior o anumita imagine..
Dar nu deznadajdui. Decat sa fortezi lucrurile si sa ai o viata de amar, mai bine astepti pana cand Dumnezeu iti scoate in cale un om care sa-ti fie sprijin in calea spre mantuire.
Eu nu pot crede ca toti barbatii sunt asa munciti de patimi.. Cred ca mai exista oameni firesti.
Cu adevarat, nu am de ce, insa firea omului este slaba si uite asa ma lenevesc sa mai cred ca voi intalni un asemenea barbat. Si eu credeam, si, desi mi-e slaba credinta asta, inca mai sper ca sunt barbati normali pe acest pamant. Numai Domnul sa ne scoata unul in calea celuilalt. Doamne miluieste!
Reply With Quote