View Single Post
  #2  
Vechi 26.01.2009, 11:33:59
mario1983 mario1983 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2009
Mesaje: 2
Implicit

Eo o sa incerc sa o ajut pe aceasta minunata copila, suma de 10.000 euro nu este asa de mare, deci exista o sansa. O sa incerc sa fac si o campanie de strangere de fonduri pentru Maria, chiar daca va trebui sa merg din usa in usa pentru a face lucrul asta, simt ca trebuie sa o ajut. Ma gandesc ca daca, intr-un final, nu se strange suma de bani, sa confectionam niste vederi cu Maria, care apoi vor fi vandute semenilor nostri, pana se va strange acea suma.
Sa va spun cateva despre mine, mi-am pierdut mada, fiind bolnava de cancer, am vazut-o cum a suferit, si asta mi-a schimbat radical viata.
Acum, ma gandesc sa infiintez o asociatie umanitara, cu scopul de a ajuta acesti copii bolnavi, cei care au o sansa la viata, dar, din pacate, aceasta sansa echivaleaza cu o anumita suma de bani.
As vrea sa stiu daca sunt persoane care ma pot sprijini, cu care sa pot dicuta despre aceasta tema, sa aflu parerea voastra.
Majoritatea oamenilor sunt credinciosi, buni, oameni cu suflet mare si cu fica lui D-zeu, care isi ajuta semeni, doar ca acesti oameni nu stiu intotdeauna de probleme altora.
de cand mama mea a parasit aceasta lume, imi petrec o buna parte din timp ajutand alte persoane, si visul meu cel mare este acela de a infiinta o asociatie umanitara, si cu timpul,sa reusesc sa construiesc un centru, un centru pentru copii care sunt lasati prin maternitati, un centru pentru copii care nu au nici o vina ca au venit pe aceasta lume, si sunt parasiti inca din primele zile de parinti.
un centru, unde vor avea o sansa sa aiba o educatie potrivita, sa invete o limba straina, sa foloseasca un calculator.
Acum este doar un vis, si opinia dumneavoastra conteaza, ati sprijini o asemenea incercare? Parerile dumneavoastra sunt importante, asa ca va rog frumos, astept sfaturile dumneavoastra.
Dumnezeu sa ne ajute, si noi, haideti cu toti, putin cate putin se face marea, haideti sa o ajutam pe maria sa ajunga in Germania.
Reply With Quote