View Single Post
  #28  
Vechi 17.09.2009, 17:55:06
editroman editroman is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2009
Locație: Sighisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

am incercat tratamentul homeopat al dr-ului Naghiu de la Napocensis,insa nu a avut efect in cazul lui Adi.iar in ceea ce priveste asociatia,am dat anunt in ziarul local ca doresc sa infiintez o asociatie de parinti ai copiilor cu autism.cati crezi ca m-au contactat?NIMENI,absolut nimeni.stau cateodata si ma gandesc oare ce cred ceilalti parinti,sunt oare multumiti de situatia copiilor lor,l-i se pare in regula ca sunt discriminati,ca sunt lasati deoparte.De exemplu baietelul meu este inscris la o scoala(clasa speciala)pt.copii cu diferite dizabilitati.Anul trecut a fost extraordinar,i-a placut mult,ajunsese sa planga ca nu vine acasa,ii placeau mult invatatoarele,erau doua tinere minunate cu multa rabdare,afectiune pt.fiecare din copii.Anul acesta s-a schimbat personalul,au venit un domn si o doamna,insa sunt profund dezamagita.Domnul este total indiferent,nu s-a apropiat odata de copii,nu se implica deloc,iar doamna lucreaza cu cei care au probleme mai minore,si care pot sa converseze,sa se joace jocuri colective.Iar al meu si inca unul care sunt nonverbali,sunt lasati de izbeliste,ignorati total.De trei zile ma duc cu copilul la scoala si ma ocup eu de el asa cum o fac acasa.
Reply With Quote