View Single Post
  #21  
Vechi 02.10.2006, 20:17:58
Traditie Traditie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2006
Mesaje: 738
Implicit


Traditie,am aparut la orizont ca sa-ti necajesc statornicia,ca doar asa capeti nadejde de mantuire.

Mântuirea nu se raporteaza la existenta creata, deci nu ai cum s-o stimulezi.




Tocmai despre acest gen de razboi vorbesc,ne contrazicem si ne argumentam crezamantul cu teorii exprimate cu o ostilitate crescatoare,si ne pretindem fii lui Dumnezeu,a acelui Dumnezeu care inainte de toate inseamna dragoste si toleranta,aceasta este taina lumii pamantente,sa stim sa convietuim impreuna ca de aceea ne-a dat dumnezeu


un singur taram,sa-l ocupam toti.


Lasa-ma cu ce gresesc eu, arata concret cum crezi ca ar trebui sa se comporte un om în lume. Degeaba negi, negatia nu edifica nimic.

Amesteci teorii sociale cu religia. Religia nu-i facuta sa ne faca sa ne simtim bine pe lumea asta.



e-i cu atata indarjire nefolositoare ,tu crezi ca e corect sa te tii sus si tare detii credinta strict adevarata?

Ce îndârjire visezi? acesta e un forum de internet cu câteva zeci de utilizatori, tu ai venit peste ortodocsi, nu ortodocsii peste tine. Ia spune, nu cumva esti si adeptul neîngradirii liberttaii hohosexualilor?




Poti sa te faci tu luntre si punte,oamenii cred cand le este dat sa creada.

Atâta timp cât ai intrat pe forum ortodox si negi doctrina ortodoxa, esti în autocontradictie tragi-comica. Îti sugerez si tie sa te duci pe alte forumuri unde sa discuti cu altii ca tine.