View Single Post
  #5  
Vechi 18.01.2022, 21:17:16
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.966
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Nu stiam ca exista buncare anti-atomice. Interesant. Cunosc rugaciunea. AMIN!
E știre veche de vreo 6 ani, poate nu s-a construit nimic, nu cred că au vizitatorii acces să vadă, scria tot așa într-o știre că au fost obligați de normele în construcții să le facă, nu cred că le-au făcut așa că i s-a năzărit cuiva.

Și Coreea de Sud are amplasamente de astea sub fiecare bloc și le are de prin anii 70-80.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Sunt deja fake news-uri aparute pe Romania TV la noi, dar si pe Fox News care imprastie vesti de speriat lumea ca incepe un razboi nuclear cu Rusia si Ucraina...nu are logica! nu are cum nuclear....bulls**t
Nu prea ne ajută să vb geopolitică pt că ne poate spori anxietatea și starea psihologică grea care a fost în pandemie când se arătau secții de la ATI și sacii negri și dricurile din curtea spitalelor la tv și-n presa scrisă, a fost o perioadă urâtă când trebuia tăiat cablul tv ca să nu accentuezi o stare de anxietate care putea îmbolnăvi.
Poți face diabet de la stres, sau să accentuezi afecțiunile de la tiroidă.

De aceea cred că e bine să cercetăm Biserica cât mai e timp, nu știm ce va fi, poate vor mai fi 77 de ani de pace generală în lume (cât s-au scurs din 1945) până acum, sau cine știe.

Pe timp de pace ai mințile întregi să te pocăiești, ai liniște relativă, pe timp de război mulți își pierd sănătatea psihică de la traume, șocuri, abuzuri, pierderi, frig, foamete, disperare, mizerie și lipsa apei calde pt igienă șamd

Oamenii de acum sunt mult mai comozi decât cei de acu o sută de ani care munceau pt fiecare lucru, scoteau apa și o cărau cu cârca, spărgeau lemne și le cărau și prin frig, depuneau efort să semene și să culeagă recolta și să o conserve, hrăneau animale iarna, posteau aspru, asta îi călea fantastic de mult, acum e o bulversare și mai mare și omul e prea corcolit, e obișnuit numai cu căldura și viața bună și cine știe cum ar face față dacă toate condițiile de viață s-ar degrada brusc.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 18.01.2022 at 21:25:25.
Reply With Quote