View Single Post
  #5  
Vechi 20.09.2009, 04:15:09
demirel137's Avatar
demirel137 demirel137 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.09.2009
Locație: Corbeanca
Religia: Ortodox
Mesaje: 16
Implicit Sinceritatea este un atu

Ce pot sa spun la aceasta ora dupa ce am citit ce ai scris este ca ... mi-ai rupt sufletul cu povestea ta. Sper si ma rog la Dumnezeu ca nimeni sa nu mai treaca pin ceea ce ai trecut tu. Si acum sa o luam in ordine.
1. Nu judeca pe nimeni. Deci nici pe ai tai parinti. Stiu ca e greu. Crede-ma ca nu esti singurul care a avut o viata mai grea. Dar iti garantez ca se poate. Iarta-i pentru tot, ajuta-i atat cat poti si roaga-L pe cel de sus sa te lumineze si sa iti dea putere. Nu uita ca toti avem de dus o cruce, si nu trebuie sa ne plangem daca e grea.
2. Fumatul... tamaia diavolului. C`est la vie ! Si eu fumez. Dar asta nu inseamna ca nu ne putem lasa. Iar hasis, Mary-j ... asta e deja altceva. Iti recomand sa nu mai incerci. Efectele se vor vedea mai tarziu.
3. Preot duhovnic. Pai nu conteaza in ce parohie esti si nici in ce localitate macar. Pursi simplu du-te la biserica, roaga-te la Dumnezeu in timpul slujbei si mai apoi spovesdeste-te la acel preot care nu te cunoaste. Insa nu uita un lucru. Spune-i tot. TOT. Este cea mai buna metoda de a te linisti si de a te apropia de Dumnezeu.
4. Gay. Aici consider ca ai o problema. Dar dupa cum am citit, vad ca esti un tip puternic care vrea sa reuseasca in viata. Crede-ma ca cel mai bine este sa stergi cu buretele acele intamplari. Uita ca ele au avut loc. Zambeste sincer unei femei si ea iti va raspunde. Cred ca experientele tale cu alti barbati nu au fost initiate de tine. Deci ia-ti viata in maini si fii barbat. Fii mandru ca esti barbat. Daca Dumnezeu vroia sa fii gay, te-ar fi facut El. Fi BARBAT, fi mandru de acest lucru, iubeste femeia ca de asta o avem langa noi ( alfel ar fi fost doar Adam si Adam), pretuieste-le pe femei, dar nu uita ca si ele sunt oameni. Si prietene... un ultim sfat : Carpe Diem !
Reply With Quote