View Single Post
  #10  
Vechi 20.09.2009, 22:38:24
beliver's Avatar
beliver beliver is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2008
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 158
Implicit

Cred ca in primul rand ar fi bine sa mergi sa stai cateva zile intr-o manastire,sa participi la Sfanta Liturghie,si la rugaciuni.Apoi sa vorbesti cu preotul sa te ajute sa iesi din starea sufleteasca pe care o ai.Trebuie sa-ti doresti cu adevarat sa te apropii de Dumnezeu,si sa asculti tot ce ti se spune si sa urmezi intocmai chiar daca tu nu intelegi la inceput totul.Pentru ca tu nu numai pe tine trebuie sa te salvezi ci si pe ai tai,pentru care trebuie sa te rogi,sa tii post,dar in primul rand sa-i ierti.Este un drum lung si anevoios,dar la capatul lui te asteapta nimeni altul decat Dumnezeu,El este Cel care ti-a dat gand sa te ridici si El este Cel care o sa te ajute sa te ridici,trebuie doar sa vrei cu adevarat.Nu este usor dar merita efortul,iar cand o sa simti iubirea Lui o sa stii ca a meritat,nu se compara cu nici un alt sentiment.Vorbeste cu mama sa se spovedeasca si ea si incet cu rabdare in timp sa faceti sfestanie in casa.
Apoi o sa vedeti minuni petrecandu-se in viata voastra,adica lucruri bune la care nu v-ati asteptat dar pe care le-ati dorit.Vreu sa stii ca s-ar putea sa se afle despre pacatele tale,dar nici asta sa nu te descurajeze,pentru ca nu este important daca sunt spovedite,cel mai important este sa te curatesti de ele si sa nu le mai repeti.Dumnezeu sa-ti lumineze mintea,sa-ti curateasca trupul,sa-ti intareasca voia si sa-ti sfinteasca sufletul.
__________________
Veniti la Mine toti cei osteniti si impovarati si Eu va voi odihni,caci jugul Meu este bun si povara Mea este usoara.
Reply With Quote