View Single Post
  #214  
Vechi 15.03.2010, 11:29:47
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Citat:
În prealabil postat de casiana Vezi mesajul
chiar n-ai auzit de atractii fizice nefiresti si de patima sodomiei? ti-as putea da un exemplu curand mediatizat, nu o fac pentru ca nu imi permit sa judec la nivelul la care il faci tu, dar asa este. si nu incerc sa denigrez viata monahala, dar trebuie sa fii constient ca intr-o manastire sunt f multe ispite si chiar daca ar disparea ispitele venite de la femei (singurele pe care imi dau seama ca le stii) deavolul nu sta degeaba si gaseste multe alte cai de ispitire pt calugari sau pentru cei veniti in pelerinaje.
Nu vad de ce ai adus sodomia in discutie, sau alte ispite la care ar putea fi supusi cei din viata monahala? Am vorbit despre ispita ce o exercita femeia pt barbat intr-un raspuns dat altcuiva si nu tie, astfel ca pt a explica acest lucru m-am rezumat cum era si normal numai la acest aspect. Dupa cum bine ai vazut am dat si niste exemple in acest sens, care nu-s din experienta mea personala ci a altora, prin urmare nu vad ce te-a mai nemultumit aicea ?
Care este problema ta Casiana, trebuie sa-ti explic pana si niste lucruri chiar atat de elemntare ce tin de felul in care se poarta o conversatie pe un forum ?
Reply With Quote