View Single Post
  #1  
Vechi 25.09.2010, 01:29:43
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit Cum m-a ajutat pe mine site-ul CrestinOrtodox?

Deschid acest topic in speranta ca cei care au avut anumite beneficii si experiente in urma accesarii acestui site doresc sa le impartaseasca si celorlalti.

Activez de putina vreme pe acest forum si deja ma simt f atasata de el. Desi nu postez mult, citesc si incerc sa invat cat mai multe.

Pt. mine descoperirea acestui site a fost ca mana intinsa unui om aflat pe marginea prapastiei. Locuiesc intr-o tara protestanta, respectiv Norvegia, si de cand am venit aici (de 2 ani si ceva), m-am tot racit de biserica mea. Din pacate zicala "ochii care nu se vad, se uita", e f adevarata si in cazul credintei. Nicidecum nu m-am apropiat de protestantism, despre care recunosc ca am invatat multe, dar m-am distantat primejdios de credinta mea.
Aici nu am posibiliteatea sa merg la biserica, cea mai apropiata biserica ortodoxa este la mai multe sute de km distanta, asa ca simt enorm lipsa bisericii mele din Romania si a duhovnicului meu.

De cand am inceput sa accesez acest site, am invatat f mult, am descoperit sfinti de care nu auzisem sau pe care ii ignorasem, am invatat anumite reguli ce tin de credinta noastra, am invatat sa citesc si sa ma rog mai mult, am invatat muuult, intr-un cuvant si sper sa invat si in continuare.

Multumesc ca existi, site-ul meu de suflet! Sa dea Dumnezeu sa traiesti cat mai mult si sa ajuti cat mai multi oameni!



p.s. - Imi cer scuze daca mai exista un topic similar, eu am cautat, dar nu am gasit.
Am deschis acest topic la sectiunea "Minuni ale ortodoxiei" deoarece pt mine descoprirea acestui site, a insemnat o mica minune.
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)

Last edited by Nicole_Alma; 25.09.2010 at 15:31:36.
Reply With Quote