View Single Post
  #411  
Vechi 02.06.2021, 20:11:54
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.273
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Am crezut ca pe ei i-ai facut eretici, ca doar ce scriam un mesaj lung cu dovezi, cum lucreaza ei ca preoti (dar am sters mesajul), ca sa iti arat ca nu sunt eretici! Sa nu judeci degeaba!
Toti cei ce cred in teoriile platistilor sau globistilor asa ca tine care crezi ca pamantul e glob-planeta au preluat idei eretice si le-au introdus in ortodoxie.

Doar Teoria PacMan3D-nD e cea mai aproape de realitate, de Adevar.

Vad ca esti prelucrat de globalai. Uite aici dovezi ca nu exista curbura si ca apa e plata!

Nici eu nu cred ca suntem inconjurati de un zid de ghiata cum cred platistii.
Cred ca poti merge drept-laser cu avionul pe deasupra apelor plate si ajungi de unde ai plecat fara ca de fapt sa te rotesti dupa un glob si fara sa te rotesti dupa un pol nord!

A merge drept-laser se poate si asta nu inseamna ca te rotesti!
In ambele teorii platisti-gobalai se sustine ideea absurda ca defapt desi nu misti mansa avionului tu defapt te rotesti dar nu-ti dai seama. Si incearca ei sa demonstreze ca defapt te-ai rotit.

Nu te-ai rotit. Pui avionul pe pilot automat si cu carma perfect drept deci mergi sigur perfect drept paralel cu ape plate! Ajungi de unde ai plecat si asta nu inseamna ca te-ai rotit ci ca Creatia e finita si traiectoria ta perfect dreapta trebuie sa se supuna dimensiunii finite a creatiei.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa