View Single Post
  #29  
Vechi 29.11.2021, 11:47:24
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 400
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Prietene uite ce se vede la Steve Aoki Untold Festival Headline Set 2021 postat la septembrie 2021

https://youtu.be/402OrPvfYlU?t=5658

E adevărat nu mai aruncă cu un tort ci cu mai mult de două și aruncă mai de aproape direct în meclă.

Acuma sincer rațional și de bun simț, moacele respectivilor îți inspiră IQ 140 ?

După o noapte dintr-asta, dacă iei covid și mori, ajungi în poarta Raiului sau la cuptorul cu microunde ?
nu inspira iq 140 :))) stiu asta, dar DJ-ul are o meserie. Exact cum oricine care lucreaza cu un public sau cu oamenii, diferenta aici e numarul de persoane, si ca au fost ingaduiti sa se vaccineze ca sa profeseze. Uita-te si la videoclipu meu cu nunta aia, ti se pare ca si acolo moacele respectivilor iti inspira IQ 140, si femei la varsta aceea sa se comporte in halul ala? Sa fim seriosi

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Dragul meu frate întru Hristos și coleg de mântuire problema cu festivalurile e mult mai mare decât se vede.
În primul rând e o mită mascată electorală cu care politicienii de centru driapta modern își țin în staul votanții, Untoldul și Neversea e făina și uleiul politicienilor ultra liberali care marketizează electoral libertinajul, la fel cum și PD-L-ul a încercat să marketizeze votanții Misa vamaioți și spiraliști după ce s-a pus PNA-ul lui Năstase pe Grig ca să arate că face treabă .

Din cauza lor suferă însă oamenii care s-ar odihni și se distruge cumințenia tineretului, care e absorbit în astfel de vortexuri:

Uite ce spunea acum câțiva ani părintele Claudiu Melean din Cluj Napoca de la Oastea Domnului Cluj despre Untold

Preot din Cluj, despre Untold: „Ați spurcat orașul nostru. Untold e închinat lui satan”

https://stirileprotv.ro/stiri/social...lui-satan.html

„Până când ne veți batjocori credință cu Untold-ul închinat lui satan? Până când o tot jigniți pe Maică Domnului și credincioșii care-i cinstesc Adormirea? De ce ne întunecați cu o sărbătoare a întunericului tocmai în sărbătoarea luminii taborice?”

Problema e că una o hrănește pe alta, anumiți politicieni cumințesc haștagimea cu astfel de reverii și tineretul pică într-o și mai mare măsură în plasă an de an.

Deci ca să-și facă unii, mai ales unul la Cluj scor electoral se distruge liniștea unui oraș cuminte, cochet, studios, o perlă a intelectualității ardelene, an de an.
O fi interes politic, financiar stiu ca e interes mare. Tin minte comentariile alea am vazut stirile cu preoti despre Untold. In primul rand, nu este inchinat nimanui rau. Este ceva lumesc. Nu am vazut pancarde cu "Inchinati-va lu Satan" la Untold sau vrajeli....

Hai sa dau un exemplu. Armin Van Buuren e nascut pe data de 25 decembrie, e singurul artist (nu e DJ, e mai mult, e ARTIST si mai mult de atat am vazut ca e o persoana umila si deschisa, si educat si numai lucruri bune sunt despre el) care in toata perioada festivalului in 2019 baietii de la Untold inclusiv cu aprobarea lui Armin (cred) au folosit icoane CU INGERI (ortodoxe cred ca sunt), la scena MAINSTAGE. Dar numai la noi in tara a folosit icoane CU INGERI, pentru ca la alte festivaluri in alte tari Armin nu a folosit acest simbol . Prezentand faptul ca festivalul nu este inchinat satanei, dar nici lui Dumnezeu. E ceva lumesc si atat!

Uite aici dovada ca a folosit icoane cu ingeri (unde e capul mosului, pe alocuri la "obloanele" alea): https://youtu.be/cFqWyWr-SII?t=9595

Si deseori aceste icoane au fost folosite la multe piese din setul lui Armin daca dai asa random pe filmare.

Don Diablo in 2019, a facut tribut unei fete care a murit la noi in tara si el a fost socat de moartea acesteia incat a rugat tot publicul sa ridice blitzurile luminile si sa bage o melodie de jale in memoria ei, ca sa vezi gestu frumos, si cum se vedea in toata arena atunci. Nu, noi ne inchinam la Satana ca mergem la Untold , noi suntem satanisti...prostii si mizerii. Ne vaccinam suntem satanisti, mergem la distractii suntem satanisti...si etc..ascult muzica rock sunt satanist....pentru anumiti preoti orice e satanism, nu judeca/gandesc cand vorbesc lucrurile astea.

Armin Van Buuren in 2017 parca sau in 2018 a bagat o melodie care i-a facut pe majoritatea sa planga...esti nebun...si ne inchinam la Satana cica!!!

Pacatul care mai pica lumea la festival e cel al idolatriei: unii oameni asa le place de mult de un artist incat ii face Dumnezei, asta e pacat! Inchinarea la idoli, dar NU LA SATANA, nu are nici o legatura acea entitate.

Unii preotii daca ceva nu e pe placul lor incep sa judece, si sa arunce cu pietre, ca mai intalnim uscaciuni in ziua de azi si in Biserici. Daca ti se pare o greutate sa tii post in timpul postului Adormirii Maicii Domnului, taci din gura si RABZI, pentru ca face parte din categoria a avea rabdare sa treci peste post si obstacolele din post (daca pretinzi ca e un obstacol Untoldul pentru post). De Neversea nu a comentat nimeni, sau altele.

Si eu dupa ce terminam de spovedit, vorbeam cu parintele meu in varsta ca ii zic ca ma duc la petreceri si etc etc....nu numai ca participant, dar si eu imi fac meseria de DJ, si intotdeauna a zis ca eu sa NU FAC EXCESE (fara betii, fara drogareala etc...)
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 29.11.2021 at 12:06:30.
Reply With Quote