View Single Post
  #26  
Vechi 05.08.2015, 17:17:54
Igor_Paslusnik's Avatar
Igor_Paslusnik Igor_Paslusnik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2015
Locație: Biserica. Creștin al Bisericii primare, cea fără erezie, numită politic după anul 1054: Ortodoxia
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.724
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Deci Sfintii Apostoli purtau cu ei racla cu moastele lui David. Priceless.

Nici la Martorii lui Iehova n-am intalnit asemenea interpretari dupa ureche ale Scripturii.
Așa-i că-i minunat ? :) Cu adevărat priceless. Și eu m-am bucurat mult, că e întărire și confirmare a cinstirii și prețuirii Sfintelor Moaște.

Asta spune versetul, frățior drag, nu eu, eu nu-mi atribui nimic. E un verset care vorbește despre Sfintele Moaște, ale Sfinților lui Dumnezeu din ceruri.

Dacă studiezi și citești exegeză pe text deschis, mai ales originalele din care a fost tradus, respectiv originalele grecești, vei vedea că așa va rezultă.

Dar și tu fiind de altă confesiune, nefiind creștin, greu îți este să crezi. Știu, e greu. Și eu mă lupt cu mândria, vreau să adun smerenie, și pace și bucurie.

Iertare, dacă te-am smintit, nu a fost cu intenție.
__________________
Noul Testament ortodox e manualul normalității. Să citim zilnic din el, din Patristică, Dogmatică, Sfintele Canoane, cărți de la Sfinți ortodocși, nu de alte culte, ptr. a avea viață sfântă. În erezii nu e Duhul Sfânt, Har, Taine, Mântuire.

Dorim unirea tuturor în Sfânta Biserică fără ereziile lor. Hristos/Biserica/Creștinismul este și va fi ecumenic nu eretic-ecumenist, deschis la dialog și vindecare ptr. orice boală până la Parusie. Iubim toată Creația. Sunt 9 Sf. Sinoade Ecumenice.
Biblia

Last edited by Igor_Paslusnik; 05.08.2015 at 17:21:20.
Reply With Quote