Subiect: Bolnava cancer!
View Single Post
  #46  
Vechi 15.01.2013, 23:10:25
MariaElena
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Cu noi este Dumnezeu

Citat:
Īn prealabil postat de laraG Vezi mesajul
Intr-o perioada in care tot mai multi oameni se indeparteaza de modul de viata naturist si sunt amenintati de boli grave din cauza unei false atitudini in fata vietii este absolut necesar sa ne reconsideram pozitia noastra si sa regasim drumul ce duce spre plantele medicinale, pe care Dumnezeu ni le pune la indemana prin marea Sa milostivire.
Marturisesc, multumindu-I Domnului, ca sotul meu inca mai traieste dupa ce in urma cu 17 ani a fost diagnosticat cu leucemie.Dupa multe investigatii si tratamente cu citostatice, in anul 1999 medicul hematolog i-a spus ca nu mai are de trait mai mult de 2 ani.Urmare acestui verdict, nu a mai acceptat tratamentul cu citostatice si am hotarat sa trecem la un regim alimentar pe baza de sucuri naturale din legume si fructe, sa excludem din alimentatie carnea de porc, de asemenea si la schimbarea modului de preparare a mancarii.O perioada de 8 ani am respectat acest regim.Rugaciunile si acatistele zilnice, slujbele de Maslu saptamanale,spovedirea si impartasirea cu Sfinele Taine, ne-au ajutat sa depasim situatia critica din anul 1999.In urma cu 5 ani, analizele au aratat niste valori inspaimantatoare si am decis sa mergem din nou la hematolog care a dispus tratament timp de 6 luni, o data pe luna timp de 5 zile, cu citostatice de ultima achizitie import Germania, care si-au facut efectul extrem de bine, fara efecte secundare evidente, rezultatele analizelor fiind in parametrii normali.Acum, dupa 5 ani suntem din nou in situatia de a ne speria, dar nadejdea in Dumnezeu nu ne-o vom pierde.Suntem in varsta de peste 70 de ani si in mana si mila Preamilostivului Dumnezeu si a Maicii Domnului.
Iertati-mi amanuntele descrise mai sus si cred ca este bine sa va folositi si de produsele naturiste, dar sa nu renuntati nici la medicina alopata.
"Domnul lasa doctoria sa creasca din pamant si-un intelept n-o dispretuieste!"(Din Sfanta Scriptura)

Doamne ajuta!


<<Doamne Isuse Hristoase,cela ce odinioara la scaldatoarea Vitezda ai vindecat cu puterea Ta pe slabanogul care zacea de treizeci si opt de ani, in boala fiind si intalnindu-l apoi in biserica, i-ai zis : “Iata te-ai facut sanatos, de acum sa nu mai gresesti, ca sa nu-ti fie tie mai rau”.
Cel ce pe sluga sutasului si pe fiica Cananiencei, numai cu cuvantul, pentru credinta lor, i-ai vindecat, Insuti intru tot milostivule Stapane, insufla-mi si mie aceeasi putere de credinta, ca sa preamareasc puterea si dumnezeirea Ta!
Iarta-mi mie Bunule Doamne, multumirea pacatelor mele cele grele! Ca faradelegea mea o cunoasc si pacatul meu este pururea inaintea mea. Si nu ma simt vrednic sa ridic ochii spre Tine si sa cersesc indurarea Ta. Ci ca un bun si iubitor de oameni, milostiveste-Te de nevrednicia mea. Din patul durerii ma ridica si vointa mea o intareste ca sa umblu numai intru poruncile Tale si de greseli sa ma feresc.
Ca tu esti doctorul sufletelor si al trupurilor noastre, Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam, impreuna si celui fara de inceput al Tau Parinte si preasfantului si bunului si de viata facatorului Tau Duh , acum si pururea si in vecii vecilor. Amin>>

Pe mine ma ajuta foarte mult Rugaciunea asta. Imi usureaza sufletul si imi intareste credinta si nadejdea in ajutorul Bunului Dumnezeu.

Cred ca stiu durerea prin care treceti. Cunosc starea de gol la aflarea unei astfel de vesti grele. Dar Dumnezeu ne ajuta sa gasim calea potrivita.
Dupa operatia de cancer la san (in noiembrie 2007, la 59 de ani, mastectomie generala dreapta) si dupa rezultatul testului de imunohistochimie, trei medici oncologi au refuzat sa-mi acorde asistenta de specialitate, pentru ca prognosticul era rezervat spre grav, si n-au vrut sa riste. Dar Dumnezeu m-a ajutat si pana la urma, am gasit medicul potrivit. Deocamdata sunt bine. Bineinteles ca ma tem de perspectiva metastazelor; dar stiu ca in durerea si teama noastra, nu suntem singuri: Cu noi este Dumnezeu!
Si vreau sa ma bucur de fiecare zi pe care mi-o mai daruieste Dumnezeu. Orizontul mai apropiat iti redimensioneaza viata, iti schimba prioritatile.
Dumnezeu sa fie milostiv cu noi toti si Maica Domnului sa ne ocroteasca sub Sfantul ei Acoperamant.
Amin!

Last edited by MariaElena; 15.01.2013 at 23:13:32.
Reply With Quote