Subiect: ECUMENISMUL
View Single Post
  #25  
Vechi 28.03.2008, 14:48:58
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iosif
Catolicul sau protestantul nu trebuie sa fie idn America, e poate langa tine...si aici vorbim de ecumenism!

Dumnezeu ii iubeste pe oameni nu in functie de fapte...ci pentru ca suntem fiii Sai. Problema e ca noi nu ne impartasim de iubirea Lui din diverse motive, principalul fiind acela ca iubim mia mult pacatul decat pe Dumnezeu.

Si nu identifica ORTODOX ROMAN nationalist cu un catolic sau protestant daruit! Ce crezi ca doar ortodocsii romani sunt daruiti? Asta e cea mai mare micniuna pe care am auzit-o!
Domnule se vede cat colo ca vorbeshti fara macar sa pricepi ce scriu, shi raspunzi in ton cu ecumenismul care il aperi, deci imi pare rau de domnia ta, shi ma faci shi mincinos...

eu am zis ca acolo este minciuna, nu te-am facut mincinos, ci minciuna care este vehiculata, dar este exact cum am spus, shi imi pare foarte rau pentru dumneata ca se vede ca ai sari in foc pentru ecumenishti, pentru ecumenismul de linga tine ca sa ii iubeshti ca pe fratzi dar cand e vorba nu sa respecti un alt creshtin ortodox, acolo nu mai exista nimic, nu cer sa fie pentru mine in cazul meu, dar ma intreb de ce nu citeshti corect shi apoi sa arunci cu otrava? :(:(???

Nu eu am identificat asha pe ortodoxul creshtin cu un roman ci Hristos iar acum vad ca dumneata il identifici prin ecumenismul de langa noi cu un catolic sau protestant... deci se vede ca nu-l potzi suferi ca Hristos a zis asha... El a identificat cu romanul dar nu cu catolicul sau ereticul cum ai insinuat ca ash fi facut eu, shi cine a zis ca doar romanii sunt daruitzi daca nu dumneata deci te mintzi singur stimate Iosif? Poi Cuvantul Lui Dumnezeu spunea asha de frumos ca orice creshtin de oriunde ar fi el, român este, asha ii numeshte Domnul pe creshtinii ortodocsi ai Lui români...

Deci nu sari daca nici macar nu citesti ce scriu altii... ca tyi+am yis eu ca+i vrajeala aia cu iubirea de aproape... shi aproape nu inseamna din vecinatatea ta, ca shi iuda era langa Hristos, ci ala care face voile lui Dumnezeu shi daca e cazut la el sa mergi sa+l indreptzi shi nu sa te iubeshti dumneata cu apropiatzii tai eretici, nu eu itzi cer ci Hristos... dar noi suntem mai sfintzi ca sfintzii trimishi de Hristos, daca nu mai sfintz ca Hristos, shi iubim in adevar ecumenishtii shi ereticii, pe care Hristos marturiseshte ce ii urashte... poi nu ne mai da lectii de iubire cu vrajmashii cat timp pe cei de langa tine, ortodocsi, ii citeshti in stilul celor ce nici macar nu citesc corect ca sa le sara mushtarul shi sa+i ia peste picior sau sa-i faca mincinoshi... deci ia arata-mi unde am mintzit? ca sa ma shtiu corecta... te rog frumos...
Reply With Quote