View Single Post
  #6  
Vechi 07.04.2013, 20:22:29
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

da, e ciudat cum niste oameni care nu te-au intrebat niciodata cum iti merge, la ce scoala iti invata copii, sau pur si simplu cum va descurcati prima grija cand te vede este sa te intrebe:""mai faci?" sau"nu-i asa ca va opritii?". Mi se pare de-a dreptul nepoliticos sa pui o astfel de intrebare. Ca sa nu zic ca mi se pare fatarnic, ca nu-ti pasa deloc de soarta omului dar grija ta principala e daca mai face copii.
Asa ca am luat atitudine: cand mi se mai adreseaza astfel de intrebari pe tonuri mieroase, raspund plina de entuziasm:o, de-abia am inceput!
este asa de amuzant sa vezi fata atat de mirata a interlocutorului, care, in mod sigur nu se astepta la un astfel de raspuns cum abia ingana da? incercand sa schiteze un zambet.

o alta situatie amuzanta este cand, in anumite situatii, vine cate un "pocait" si te intreaba"esti sora?" si le raspund:da, sunt sora fratelui meu!

In cercul nostru de prieteni, sunt o normalitate copii mai multi. Putini sunt cei care au doar doi copii. Noi, momentan nu ne simtim ciudat.Dar in relatiile cu altii, vedem ca suntem o ciudatenie. Da' vorba romanului cainii latra, ursul merge...
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote