View Single Post
  #3  
Vechi 22.07.2010, 21:20:59
gringo gringo is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2010
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
Eu zic sa nu ii mai spui nimic dar in tot acest timp sa te rogi! Mergi si vorbeste cu preotul tau duhovnic si cere binecuvantare sa citesti Psaltirea! Te vei simti aparat; psalmii sunt foarte folositori si indeparteaza raul!

Si rugaciunea personala sa fie insotita de un pomelnic cu numele lui la o manastire dar tot pentru Psaltire!
multumesc pentru sfat , bineinteles ma rog in fiecare seara si pentru el , sa-i usurez pacatele ... ideea e ca el respinge mana mea de ajutor , el spune despre crestinii practicanti ca suntem drogati cu religie , si ca in minunile sunt doar in mintea noastra , sunt halucinatii provocate de droguri , si ca o sa ma bata pana cand imi iese toata credinta din cap ... este anti-crestin , nu stiu cat de mult pot sa fac singur .

Va rog fratii mei sa ma ajutati sa aduc oaia asta ratacita pe calea cea dreapta , dandu-mi sfaturi , ar fi o victorie uimitoare pentru Dumnezeu si Sfanta Credinta ... implicati-va alaturi de mine , spuneti-mi ce ar trebui sa fac . Eventual sa ma intalnesc cu el si sa sper ca bunul Dumnezeu ma va apara de mania necredinciosului ?
Reply With Quote