View Single Post
  #4  
Vechi 16.04.2013, 21:29:07
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit


Nu se duc in Rai.

Nu se duc in Iad.

Se duc intr-un loc in care nu este lumina, unde sufera. Nu este aceeasi suferinta pe care o au sufletele in Iad, dar ei sufera acolo, pentru ca nu sunt la bine.

Si din locul acela, cer dreptate in fata lui Dumnezeu si cer ca parintii lor sa fie pedepsiti pentru ca i-au privat de lumina, de Dumnezeu de sansa la o viata.

Ce am scris mai sus am gasit in mai multe carti.


Ce trebuie facut pentru copiii avortati?

1. Rugaciune pentru ca Dumnezeu sa-i scoata la lumina, de BIserica, si personala.
2. Milostenie, spovedire.

Nu va mai dati cu pararea daca nu ati citit la un duhovnic/Sfintii parinti.



Ce ai visat acolo este poate pentru ca Dumnezeu i-a dus la lumina pentru rugaciunea facuta pentru ei, sau poate ca acest lucru este asteptat de ei, sa fie scosi la lumina si cineva sa se roage pentru ei.

Daca au fost mai multi, cu siguranta, ca au nevoie de ajutor.
Iar oboseala pe care ai vazut-o este pentru ca ei de mult asteapta/asteptau ajutor de la cineva.

Incepe degraba un canon de rugaciune pentru ei.



Din punctul meu de vedere, acest post este unul deosebit de important pentru ca arata clar ce se intampla cu sufletele copiilor avortati.

Am mai citit undeva ca o femeie s-a rugat Maicii Domnului si dupa un timp a vazut/visat copiii sai ca erau bine, 2 copii avortati.


Ce trebuie sa faci: un canon de rugaciune si milostenie. Citeste un timp in fiecare Vineri Acatistul Maicii Domnului, sau 40 de zile, pentru copiii aceia, pentru izbavirea lor.
Si da timp de 40 de zile milostenie, dar si mai mult.

Last edited by gpalama; 16.04.2013 at 21:31:31.
Reply With Quote