View Single Post
  #107  
Vechi 26.02.2010, 00:55:05
lacrimi's Avatar
lacrimi lacrimi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.02.2009
Locație: LONDON
Religia: Ortodox
Mesaje: 624
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anonimaf Vezi mesajul
buna ziua, nu stiu exact ce caut pe acest forum..poate doar sa-mi citeasca cineva gandurile fiindca nu am cu cine sa vorbesc despre problema mea,nu exista nimeni care sa ma asculte.... intotdeauna am crezut ca Dumnezeu ma iubeste si imi ofera mai mult decat merit..acum am ajuns sa nu mai cred asta.
sunt casatorita civil de 1 an de zile, asta dupa ce am avut o relatie cu sotul meu de aproape 10 ani, de cand eram pe bancile liceului..am crezut ca putem muta muntii impreuna.

anul trecut pe vremea asta sotul meu a venit si mi-a spus ca a pierdut la jocuri de noroc aproape 80 milioane vechi...am fost distrusa. a pierdut banii din incasari de la serviciu si trebuia sa-i dea inapoi intr-un timp scurt...cu greu m-a convins si am vandut un imobil, a platit datoriile si restul banilor i-am pus la banca...am trecut peste.

acum cateva zile aflu cu groaza ca nu mai avem nici un ban in banca...nimic. s-au dus pe apa sambetei, la jocuri...500 miloane vechi, bani pe care nu-i vom putea stange nicodata din salariu.
este dependent...bolnav practic.
erau banii nostri cu care speram ca intr-o zi sa-i dam ca avans ptr casa. stam la parintii lui.....

nu mai simt nimic...nu mai vreau nimic, nu mai vreau sa-l mai vad, nu mai vreau sa-l privesc in ochi..sa aud ca-i pare rau. ma simt vinovata, nu am cu cine sa vb, parintii lui au aflat dar ce pot face? parintilor mei nu le voi spune...nu le pot umbri batranetile cu asa sufeinta, nu vreau sa-i dezamagesc..

pe Dumnezeu il simt departe...si nu pot sa ma abtin sa nu ma razvratesc, sa nu-L intreb de ce?

ma gandesc sa divortez...dar nu pot, il iubesc totusi...
dar nu mai am puterea sa o iau de la capat, si ma intreb daca mai are rost...


Nu Dumnezeu este de vina pentru problemele sotului tau si nu numai banii sunt cei ce ne tin in viata... Poate ca Dumnezeu ti-a dat tot timpul, L-ai simtit aproape, iar acum te pune la incercare... si tu ce faci? Te instrainezi de El? Nu intreba niciodata de ce... Pentru ca poate meritam si mai rau pentru invartosarea inimii noastre. Multumeste-I Domnului ca e doar atat.
Si cine esti tu sa desparti ce Dumnezeu a unit?...
Fii tare si du-ti crucea mai departe, oricat de jos ai cadea. Pentru ca Dumnezeu nu te va lasa, dar pentru asta trebuie sa-L tii aproape. Roaga-te pentru sotul tau si nu lasa banii sa-ti umbreasca credinta...
Doamne ajuta
__________________
"Inima infranta si smerita, Dumnezeu nu o va urgisi..."
Reply With Quote