View Single Post
  #26  
Vechi 23.07.2008, 16:03:02
achimovjan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de cozia
Citat:
Īn prealabil postat de achimovjan
pentru ca sotul se credea un sfant in viata.Adica...,intelegeti voi ce vreau sa spun.Si femeia i-a zis bye bye si la gara.:D
Nu Jane , nu intelegem ce vrei sa spui prin faptul ca sotul se credea sfint.

Eu cunosc un caz in care dupa multi ani de viata traita in pacat, necununati, in ignoranta fata de biserica, cu copii needucati in valorile si in Tainele crestine, tatal brusc se trezeste(sau in alte cazuri mama) si incepe regulat sa se roage, sa se reapropie de cele Sfinte, sa-si puna viata in ordine vorbind cu Duhovnicul, insa ea nu este alaturi de el, si nu numai asta dar se si opune, persistind sa traiasca in pacat ,in omul vechi. Mai mult efectul rugaciunii incepe sa-l simta cel virit in ea care vazind teren fertil o indirjeste tot mai mult impotriva lui,...il simte cind se roaga, creaza provocari viclene, INCITA COPIII IMPOTRIVA LUI, iar copiii si ei nefiind dusi la Biserica IMEDIAT se alatura "puctului de vedere" al mamei care de fapt este al satanei...insa ce stiu ei...ei doar stiu ca tata a luat-o razna si merge Duminica la Biserica

Intimp[lator stiu si cazul in care tatal vazind ca nu are trai cu familia si mai ales sotia care fierbe de cite ori aude de Biserica a renuntat la a mai merge la Biserica si "s-a intors" la viata cea fara Biserica si sa stii jane ca sunt bine merci...ii tine cel necurat pe linie de plutire asa cum o face cu milioane de "clienti". Ea, sotia se bucura nespus ca a invins si ca i-a scos "prostiile" din cap
Nu era chiar asa.Amnadoi mergeau la Biserica,insa barbatul era mai distant,se credea mai "curat"Dupa mai multe refuzuri,femeia a plecat.Merge si acum la Biserica,insa are un nou sot,care are grija de ea,nu o considera un obiect de lustruit.Stiu ca sunt si cazuri de care spui tu,nu neg.cunosc si eu.Insa aici era vorba despre cum barbatii isi abuzeaza psihic femeile.Poate deschidem un topic invers,Barbatii abuzati de femei.Acolo,vom veni cu late exemple.
Reply With Quote