View Single Post
  #39  
Vechi 01.03.2024, 22:26:16
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.990
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
In general e adevarat ce spui, cred ca lumea si-a pierdut interesul pentru forumuri.
Cred că și youtube-ul scade, partea de vloguri nu mai e ce a fost, doar muzica mai merge binișor și facebook-ul s-a dus în cap, aici a contribuit și cenzura globalistă dar și scandalurile cu furturi de date personale.

Să nu uităm că precursorul facebook e rețeaua Hi5 cine își mai aduce aminte de ea sau de Mirc chat ?
Deci toate vor ajunge vechi, chiar și instagramul sau tiktokul vor fi ruginituri peste niște ani.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Eu ti-am dat exemple de pe forumurile pe care le-am cunoscut, cand inca aveau destui useri. In legatura cu tine, in primul rand, tu ai intrat pe forum in 2016, daca imi amintesc bine atunci deja plecasera multi useri. MihaiG, cel mai agresiv user, fusese exclus de doua sau trei ori de pe forum, revenind de fiecare data cu alt nickname.
Am venit în 2016 dar eu eram pe internet mult mai vechi, pur și simplu nu mi-a trecut prin fața ochilor acest forum așa a fost să fie atunci.
Eu am avut internet și PC în casă de când au apărut în Ro pentiumurile alea vechituri.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
In al doilea rand, cine sa te alunge? Tu ai apreciezi pe userii agresivi si ai avut discutii cu useri pasnici, ca mine, care n-o sa te atace si jigneasca ca sa te faca sa te gandesti sa pleci de pe forum. In al treilea rand, pe tine nu te intereseaza ca e un mediu agresiv. Nu te adecteaza ca alti useri sunt jigniti sau atacati, atata timp cat nu ti se intampla tie.
Și pe mine m-a mai contrat Alinache, dar îmi plăcea că avea haz în multe situații. Deși nu e bine să spui lucrurile bune pe care le face cineva, el după ce mai sărea calul, la o persoană știu sigur că și-a cerut scuze în privat, deci nu știi cum e omul în taină.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
E surprinzator ce spui, tu ce parere crezi ca au unii rusi de Putin de are o mare sustinere? Stalin era extrem de popular in Rusia, desi omorase milioane de rusi.
Păi stai puțin Ștefan cel Mare a omorât uneltitori, uzurpatori și complotiști pt că el când era tânăr a scăpat prin minune Dumnezeiască să nu fie asasinat, tatăl său a fost ucis, după criteriile tale de azi, l-ai considera și pe el un criminal pentru că a rezolvat niște scursuri ale societății și niște agenți de influență ai turcilor sau ai establishmentului catolico-polonez care doreau să uzurpe tronul și să jupoaie cu taxe și cu impuneri de renunțare la credință pentru omul de rând.

Pe Putin nu-l susține lumea de drag, ci pt că un experiment capitalist în Rusia ar însemna ce s-a întâmplat la noi, distrugerea industriei, jocuri piramidale de tip Caritas care să devalizeze economiile, inflație, distrugerea infrastructurii feroviare, aeroportuare, navale, război interetnic în Cecenia.

Distrugerea capacităților de apărare, distrugerea infrastructurii școlare, sportive, cultural artistice, înstrăinarea resurselor, exodul populației, distrugerea satului și a agriculturii și zootehniei.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Iohannis e perceput ca foarte corect, desi si-a insusit pe nedrept niste case. Hitler avea o mare sustinere intre nemti. Toti acesti susatinatori alegeau sa vada doar partea buna si sa gaseasca scuze si ecplicatii pentru ce faceau rau.
Iohannis e un hulpav care nu se mai satură, a blocat postul de inspector în Sibiu ca să aibă un post călduț, negociază acte de trădare și posibilă intrare a României în război ca și carne de tun pt un post la NATO.
Ne-a zdrobit pe toți cu luxul său nesimțit și cu călătoriile sale smintite când omul de rând sărăcește din cauza inflației și a taxelor galopante.

Acum dorește să îngroape democrația cu alegeri comasate ca să câștige tot ei și să mai fure 10 ani din viața românilor, deși Curtea Constituțională a zis clar în trecut că se amestecă temele și se încalcă dreptul celor care vor să candideze și la europarlamentare și la locale.

Moștenirea lui Iohannis e PNL - deci această mizerie trebuie să meargă spre soarta PNTCD-ului, acum sunt slabi și trebuie să-i lovim și să ridicăm AUR peste ei, să nu mai poată PNL să paraziteze eșicherul de dreapta al societății, pe care nu-l merită pentru că majoritatea sunt niște bugetari nenorociți sau îmbogățiți din devalizarea statului, nicidecum antreprenori.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Nu trebuie sa il denigreze nimeni pe Simion, faptele lui il reprezinta. E un badaran lipsit de bun simt si buna crestere, nu foarte diferit de Sosoaca.
George Simion e un om de mare jertfă și un băiat sufletist, s-a luptat cu hoții și cu tîlharii cu ei a fost mai dur, fiindcă nu are suficientă forță în Parlament să-i oprească.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Si legionarii erau cu credinta, iar cand au venit la putere au inceput teroarea. Pe Hitler l-au pus cancelar pentru ca au crezut ca e un partid prea extremist ca sa aiba o sustinere majoritara si il pot manevra. Imediar dupa ce a ajuns la putere i-a omorat sau inchis in lagare pe toti oponentii, intr-un an mai avea nicio opozitie.
George Simion nu e violent fizic, nu are reflexe totalitare, vrea doar să facă țara bine, nu văd ce treabă are el cu legionarii când e acuzat că e prea apropiat de evrei.

Mai degrabă George Simion e cu tradițiile, cu partea istorică a României, cu lada de zestre, cu portul popular.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 01.03.2024 at 23:07:06.
Reply With Quote